4071. Fagyra várva - melyik növény bírja tovább?
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
A japánbirs (Chaenomeles Japonica) csodás színű virágokkal örvendezteti meg a kertbarátokat minden tavasszal, de én most a termésére szeretném felhívni a figyelmet.
A tavasz után az ősz a kedvenc évszakom főleg a színek és az illatok miatt. Ez utóbbiak közé tartozik a sült gesztenye és a sütőtök illata, mert nagymamám mindkettőt gyakran készítette. Igaz, gyerekkoromból csak a márványosan fehér héjú, lapított gömbölyű sütőtök hatalmas szeleteire emlékszem, de manapság már többféle közül válogathatunk.
A gyökeres zöldségeknek ez a csoportja nemcsak a levesek ízét adó étvágygerjesztő, hanem egészségünk őre is.
Az emberek többsége érthetően szívesebben fogyaszt banánt az ősztől tavaszig tartó hónapokban, mint nyáron, amikor amúgy is sok, vitaminban és ásványi anyagban gazdag friss idénygyümölcs áll a rendelkezésünkre.
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Tisztelt Vasvári Tibor! Látatlanban nem lehet még csak tippelni sem, hogy mi lehet a probléma. Amit tehet nyugalmi állapotban semmi, utána a hámlást jól kitisztítani, és réztartalmú szerrel (rézkénlé) ecsetelni! Kérem, küldjön fotót a pontosabb diagnózis érdekében. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Várja meg a tavaszt, akkor nagyobb szükség van egy serkentettebb gyökérnövekedésre! Üdvözlettel, Növényorvos
Kedves hömpölygő! Ez a fajta nagyon ellenálló és a legnagyobb termésű gesztenye! Az eurázsiai gesztenyére oltott fajta, nagyon jó választás! A talaj jó vízáteresztő, savanyú kémhatású, mélyrétegű legyen! Ezt tőzeggel lehet elérni, az ültetés előtt az ültető gödörbe alulra komposztált marhatrágyával keverje és ebbe ültesse el a fát! Akár nagyobb talajcserével is lehet ültetni (0,5-1 m3), de ez pénztárca függő! A rendszeres öntözést igényli! A sima szelídgesztenye is terem, egy idő után, ez lehet 10 év is, de termésben sosem múlja felül a nemesített fajtákat.