4071. Fagyra várva - melyik növény bírja tovább?
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
Ha nem jó az időzítés, az első fagyteszten kényszerből áteshetnek a telelőhelyükre készülődő, a kertben, balkonon élő kényesebb növények, és kiderül, melyik mennyire bírja a mínuszokat.
A japánbirs (Chaenomeles Japonica) csodás színű virágokkal örvendezteti meg a kertbarátokat minden tavasszal, de én most a termésére szeretném felhívni a figyelmet.
A tavasz után az ősz a kedvenc évszakom főleg a színek és az illatok miatt. Ez utóbbiak közé tartozik a sült gesztenye és a sütőtök illata, mert nagymamám mindkettőt gyakran készítette. Igaz, gyerekkoromból csak a márványosan fehér héjú, lapított gömbölyű sütőtök hatalmas szeleteire emlékszem, de manapság már többféle közül válogathatunk.
A gyökeres zöldségeknek ez a csoportja nemcsak a levesek ízét adó étvágygerjesztő, hanem egészségünk őre is.
Az emberek többsége érthetően szívesebben fogyaszt banánt az ősztől tavaszig tartó hónapokban, mint nyáron, amikor amúgy is sok, vitaminban és ásványi anyagban gazdag friss idénygyümölcs áll a rendelkezésünkre.
Kedves Dániel! Nagyon jól tette, hogy öntözni kezdett, sajnos idén elég száraz és meleg a tavaszunk eddig, így már most érdemes pótolni a vizet, mert hamarosan a virágzási időben nagy szüksége lesz a fáknak a készletekre. Hetente egy öntözés elegendő egyelőre, hacsak nem tör be a nyár hirtelen, de az éjszakai pára még ilyenkor sokat segít. Üdv, a Stipa szakértője Támad a virágfertőző monília A meggyfák metszése Meggyfától a befőttig
A Senecio Himalaya egy pozsás növény, hazánkban szobanövényként tarthatóak, nyáron napos helyen a szabadban nevelhetőek, ezért inkább egy nagyobb dézsába ültetném át, amit aztán ősz végén védett helyre lehet tenni. Kis bokorrá fejlődhet, ami igény szerint metszhető. Elsősorban lombjával díszít, virágai aprók.
A leander az enyhe fagyot még átvészeli, de az elmúlt télről ez nem volt elmondható, ha szabadban hagyta, akkor nagy valószínűséggel elfagyott. Az elfagyott részen elszáradnak, megbarnulnak a levelek. Ha a tárolóban csak enyhe fagy volt, akkor érdemes visszametszeni és átültetni a növényt, majd védett helyre kiállítani a szabadba. Egy hétig naptól védett helyen szoktassuk a kinti klímához, csak ezután állítsuk végleges helyükre. Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? A korán érkező fagy nem tesz jót a leanderrel Növények teleltetése: amarillisz és leander Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell
Csodatölcsér (Mirabilis jalapa) elsősorban magról nevelhető egynyári növény, méretes magjait április-májusban könnyen helybe vethetjük. Igénytelen, jól tűri az árnyékos helyeket is. 40-60 cm magas bokrot alkot, ezért érdemes 30x30 cm helyet hagyni a tövek között. Amennyiben mégis gumóról szaporítaná, akkor a fagyok előtt ássuk fel a gumókat, és a földet távolítsuk el róla. A szárát vágjuk vissza. Száraz, hűvös helyen, a dáliákkal együtt teleltethetjük. Az előző éves szár helye alapján megállapíthatjuk, hogy az a gumó felső része, ez nézzen a következő évben is felfelé. Érdemes tudni, hogy a csodatölcsér gyökere és magja erősen mérgező, a gyökér bőrirritációt idézhet elő az érzékenyeknél, legyünk óvatosak vele. Színpompás virágágyás magról - most vessük el a magokat Melyek a magról legkönnyebben nevelhető egynyári virágok?- 1. rész Melyek a magról legkönnyebben nevelhető egynyári virágok? - 2. rész
Mindenképp ajánlott a földcsere, de nem a pistike esetleges mérgező volta miatt. A tavalyi évben a már használt földben felélte a pistike az összes tápanyagot, a most fejlődésnek induló fűszernövényeknek nem lenne miből táplálkozniuk, ezért ha életerős fűszernövényeket szeretne nevelni, tegye az új virágföldbe. Tavaszi fűszernövények balkonládában Fűszernövények ültetése teraszra, erkélyre Termesszük meg a saját fűszernövényeinket! 6 mutatós ötlet beltéri fűszerkerthez Milyen fűszernövényeket termesszünk bent? 1. rész