406. Ez a magyar kiskertek egyik kedvenc virága, ilyen könnyen tartható!
A pompás rézvirág (Zinnia) hagyományos, magyar vidéki kertek egyik nyári kedvelt dísze. Így gondozzuk, hogy rengeteg virágot hozzon!
A pompás rézvirág (Zinnia) hagyományos, magyar vidéki kertek egyik nyári kedvelt dísze. Így gondozzuk, hogy rengeteg virágot hozzon!
Nyár van! Tobzódunk a gyümölcsökben: a görögdinnye, sárgadinnye, kajszi- és őszibarack mellett a csemegekukorica is megjelent a piacon!
Sebes folyók, lusta mellékágak, zátonyszigetek, átéri erdők, gemenci holtágak, ligeterdők, mocsárrétek, homokpuszták, dombvidéki erdők egyedi növény- és állatvilág. Videón is bemutatjuk.
A finom sajtok fogyasztása önmagában is nagy élvezetet nyújt. Ha ízükbe belecsempésszük a napérlelt fűszernövények aromás leveleit, még nagyobb élményben lehet részünk. Sajtpácolási ötletek következnek!
Hőségben nincs jobb hűsítő, mint egy kis görögdinnye vagy testvére, a messziről illatozó sárgadinnye. A picokon 35-250 Ft között mérik kilójukat.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola