4166. 5+1 tipp a kertgurutól, hogyan locsoljunk kánikulában
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
A kánikulában, szárazság idején kertünk növényei is bőséges víz után szomjaznak. Érdemes átolvasni a következő tippeket, hogy növeljük locsolásunk hatékonyságát!
Az uborkalét külsőleg és belsőleg egyaránt használják. Ha megisszuk, kellemes üdítőhöz jutunk, emellett magas vitamin és ásványi só tartalma biztosítja számunkra a jó közérzetet.
A stroke, ami világszerte a harmadik leggyakoribb halálozási ok- és a leggyakoribb rokkantsághoz vezető betegség, megelőzhető. Ehhez nem kell más, mint hogy odafigyeljünk magunkra és másokra, minimalizáljuk a kockázati tényezőket és észrevegyük a figyelmeztető jeleket.
A nyári időszakban fontos szerep jut a befőzésnek: kedvenc gyümölcseinkből lekvárt és befőttet is készíthetünk. A hagyományos eper, kajszi és szilva mellett érdemes nektarinból és szederből főzött téli csemegékkel is megtölteni a kamra polcait.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete (MKOE) idén szeptemberben is megrendezi kaktusz kiállítását és vásárát Budapesten, a Füvészkertben.
Ha nem látott élősködőt a növényen, a levélhullás a nem megfelelő környezeti feltételekre utal, hideg vagy sötét helyre kerülhetett a növény, ami okozhat ilyen tünetet. <p> Hogyan segíthet ezen? Helyezze növényét napos, huzatmentes és meleg helyre. Nyáron hetente télen két vagy három hetente érdemes tápoldatozni.
Élettani okok hatására és gombabetegség is kiválthatja a tuják pikkelyleveleinek barnulását. A kórokozók főleg a kalciummal és magnéziummal nem megfelelően ellátott növényeket támadja meg. Ha megbizonyosodtunk, hogy kórokokozó hatására történik a levélhullás a beteg hajtásokat el kell távolítani, majd permetezni szükséges. Erről szól alábbi cikkünk:
Annak oka, hogy a leander levelei lehullnak lehet egyrészt az is, ha túl kevés vizet kap, másrészt pedig, ha túlöntözi. Ilyenkor bőségesen kell öntözni, de a pangó vizet nem szereti. <p>Próbáljon meg gondoskodni a hibiszkusz számára kedvező feltételekről. A hibiszkusz a világos, meleg, de szellős helyet kedveli. A leanderhez hasonlóan nyáron bőségesen kell ezt is öntözni, de a pangó vizet a hibiszkusz sem szereti.
A virágok elnyílása után, ha nem engedte, hogy a magházak kifejlődjenek, akkor az gyakorlatilag elegendő, mert így nem használ el feleslegesen tápanyagokat a növény. Elvirágzás után a tulipán levelei fokozatosan elhervadnak, elsárgulnak, megbarnulnak, vagyis a növény behúzódik. A hagymákat legfeljebb három évig szabad egy helyben hagyni. Ezután viszont már fel kell szedni őket.
Vesse el a magot egy cserépbe tél végén. 4 fokon 6 hét elteltével indul meg a csírázás. Ezután ültesse ki a végső helyére olyan gyorsan, ahogy csak lehet. Az első két télen védeni kell. A fenyőnek gyér gyökérzete van, ezért érdemes minél előbb az állandó helyére ültetni, hogy jobban fejlődjön. A 30 és 90cm-es növényeket ki lehet ültetni.<p>Szinte minden talajtípuson (kivéve lápos ingoványon) jól fejlődik, ha az jó vízáteresztő. A begyökeresedett növények jobban viselik a szárazságot. Napos fekvésű helyre telepítse.