4191. 15 tipp a természetközeli kert kialakításához
Tavasz elején járunk, így a tavaszi kertrenoválás, átépítés, birtok-újragondolás tökéletesen aktuálisak még, a tartós jó idő beköszöntével sokan most fognak hozzá a családi birtok rendbetételéhez.
Tavasz elején járunk, így a tavaszi kertrenoválás, átépítés, birtok-újragondolás tökéletesen aktuálisak még, a tartós jó idő beköszöntével sokan most fognak hozzá a családi birtok rendbetételéhez.
A mai napon riadólánc indult Európa szerte több mint száz szervezet aktív közreműködésével a természetvédelem érdekében. Az Európai Bizottság tervezett reformja a rövid távú gazdasági haszonért feláldozhatja a természetvédelmi jogszabályokat.
Lilahagyma és szamóca - piaci árak 20. hét 2015. Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) folyamatosan figyeli a mezőgazdasági termények árait, köztük a zöldségekét és gyümölcsökét is. Hétről-hétre körbejárják a nagyobb piacok és bevásárlóközpontok zöldséges standjait és feljegyzik az árakat.
Cukkini és koktélparadicsom - piaci árak 20. hét 2015. Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) folyamatosan figyeli a mezőgazdasági termények árait, köztük a zöldségekét és gyümölcsökét is. Hétről-hétre körbejárják a nagyobb piacok és bevásárlóközpontok zöldséges standjait és feljegyzik az árakat.
Karfiol és patiszon (csillagtök) - piaci árak 21. hét 2015. Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) folyamatosan figyeli a mezőgazdasági termények árait, köztük a zöldségekét és gyümölcsökét is. Hétről-hétre körbejárják a nagyobb piacok és bevásárlóközpontok zöldséges standjait és feljegyzik az árakat.
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Tisztelt Ancsa! A cserépben lévő rhododendront nem kell átültetni más cserépbe a tavaszi kiültetésig. A rhododendront viszont lakásba ne tegyük. Tegyük inkább ki egy védettebb teraszra a szabadba a cserepet betakarva papírral falevéllel. Télen az erős napos helyre ne kerüljön mert elfagyhat. Félárnyékos helyen és a cserepét takarva teleltessük a szabadban. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fényképen a nyugati tuja (Thuja occidentalis) valamelyik változata látható melynek a toboz termései jelentek meg a növényen. Ez természetes normális folyamat. Vannak változatok melyek nem meddőek és termést és magot is hoznak. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Puhl Edit! A képen az eperfa-pajzstetű egyedei által alkotott telepe látható. Ez a pajzstetű fehér és szürke színű. Sajnos elég sok tápnövénye ezért polifág kártevőnek számít. Az eperfán, őszibarackfán, kívül az orgonán, szivarfán, japánakácon és sok más dísznövényen is előfordulhat. Védekezni mechanikusan, és kémiai úton lehet. Mechanikusan az orgona törzséről gyökérkefével vagy óvatosan drótkefével ledörzsölöm a pajzstetveket, úgy hogy a növény háncsrésze ne sérüljön. Kémiai vegyszeres védekezés a következő rovarölő szerekkel lehet Mospilan SG, Cyperkill, Vektafid A , Nevikén. Az eredményesség érdekében használjuk mind a két védekezési formát. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu