416. Fagytűrő szobanövények?!
Hát ennek meg mi értelme? – tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva indulhatunk a megoldás után kutatva.
Hát ennek meg mi értelme? – tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva indulhatunk a megoldás után kutatva.
A borús, szürke, esős napokkal megjelennek a különböző felső légúti nyavalyák is, melyekre én mindig vevő vagyok. Ilyenkor mindent kipróbálok a népi gyógymódok közül, de a kamilla-hársfa-bodza kombóra már eléggé immunis vagyok.
A hosszú, téli napok után végre itt a tavasz, reményeink szerint sok napsütéssel és megfelelő csapadékmennyiséggel. Most kezdenek újjáéledni a kertünk növényei és az időben, szakszerűen elvégzett kerti munkákkal elősegíthetjük, hogy egész évben szemet gyönyörködtetve fejlődjenek.
A Budapesti Corvinus Egyetem Budai Arborétumában 2013. április 26-28-ig immár 26. alkalommal kerül megrendezésre hazánk egyik legnagyobb múltú kertészeti szakkiállítása és vására, a Corvinus Díszkert.
Egy gyomirtó, egy gombaölő és egy rovarölő szerre adta ki az első három hatósági kiskultúrás engedélykiterjesztést a Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága.
Kedves Kerttulajdonos! Örökzöld ezüstfáinak levelei valószínüleg lefagytak ezen a kemény télen. Ez a növény nálunk nem teljesen télálló. Más örökzöld lombos cserje is elveszítheti lombját -20 C fok körül, ha nincs kicsit védettebb helyen: ilyen pl. a mirtuszlonc, japán lonc, stb., de tavasszal újra hajtanak. Javasoljuk, hogy egyelőre várjon; ha az ágak belseje zöld, a növény él, és újra ki fog hajtani néhány héten belül. Fagyérzékeny növényt jobb tavasszal ültetni, hogy a télnek begyökeresedve, erős gyökérzettel vágjon neki.
Néhány zöldség, amely homokosabb talajba is ültethető: cukkini, paradicsom, tök, bab, borsó, hagyma, csicsóka, petrezselyemgyökér, sárgarépa, kukorica egyéb gumós növények. Néhány virág: varjúháj, sárkányfű, pázsitszegfű, gólyaorr vagy geránium, kökörcsin, (orvosi) zsálya vagy kövirózsa, Zinnia (legényvirág). Néhány cserje, fa: borbolya fajták, nyári orgona, a sárga színű seprűzanót. Mivel a homokos talajban kevés a tápanyag, ezért ha lehetősége van rá, akkor időnként szerves trágyázza meg a földet, mindez viszont mit sem ér, ha nem öntözi rendszeresen. A homokos talaj hamar átereszti a vizet, ezért gyakrabban kell öntözni, de valószínűleg ezt már ön is kitapasztalta.
Kedves Kertészkedő! A kecskerágó szaporítási ideje nyár közepe. Ekkorra a fiatal hajtások "beérnek", a hajtás kicsit kemény, fás lesz. Vágjon 5 cm-es darabokat a növényről, a dugvány legfelső levélpárját hagyja meg, a többi levelet éles késsel távolítsa el. A dugvány alsó végét mártsa pár mm mélyen gyökeresedést elősegítő hormonba (INCIT-2, vagy INCIT-5), majd helyezze a dugványokat nedves tőzeg, sóder, vagy kókuszrost közegbe, párás körülmények közé (fólia takarás). Gyökeresedés (1-2 hónap) után óvatosan ültesse át kisebb cserépbe, és a télen tartsa védett körülmények között! Sikeres telelés után következő évben végleges helyére ültethető. Nyári félfás dugványozás 1x1 - képekben
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Kedves Emese, úgy látom, hogy ez Caryopteris incana - Kékszakáll. 1 méter magas, sűrű, szétálló ágú cserje vagy félcserje.Élénk - kék virágai augusztustól-szeptemberig tömegesen nyílnak. Sajnos a klímaváltozás miatt ők is korábban kezdenek virágozni. Levelei lándzsásak, épszélűek vagy ritkán1-2 fogúak. Hazája Kína, Japán. Napos helyet kedvel. A szárazságot jól tűri. Mézelő növény, a méhek virágzása alatt rendszeresen látogatják. Sziklakertbe, déli tájolású rézsübe, kőedénybe ültethető.