416. Fagytűrő szobanövények?!
Hát ennek meg mi értelme? – tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva indulhatunk a megoldás után kutatva.
Hát ennek meg mi értelme? – tehetjük fel szinte joggal a kérdést, de pont egy közintézmény esetéből okulva indulhatunk a megoldás után kutatva.
A borús, szürke, esős napokkal megjelennek a különböző felső légúti nyavalyák is, melyekre én mindig vevő vagyok. Ilyenkor mindent kipróbálok a népi gyógymódok közül, de a kamilla-hársfa-bodza kombóra már eléggé immunis vagyok.
A hosszú, téli napok után végre itt a tavasz, reményeink szerint sok napsütéssel és megfelelő csapadékmennyiséggel. Most kezdenek újjáéledni a kertünk növényei és az időben, szakszerűen elvégzett kerti munkákkal elősegíthetjük, hogy egész évben szemet gyönyörködtetve fejlődjenek.
A Budapesti Corvinus Egyetem Budai Arborétumában 2013. április 26-28-ig immár 26. alkalommal kerül megrendezésre hazánk egyik legnagyobb múltú kertészeti szakkiállítása és vására, a Corvinus Díszkert.
Egy gyomirtó, egy gombaölő és egy rovarölő szerre adta ki az első három hatósági kiskultúrás engedélykiterjesztést a Nébih Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága.
Kedves Kérdező! Az Araucaria araucana nagyon lassan növő fafaj, ez teljesen normális. Mivel Chilében honos, a mi klímánk nem kedvez neki, fagyérzékeny növény. Gyaníthatóan a téli fagy és szárazság közös erővel viselte meg a növényt. Csak a délebbi vidékeken vagy nagyon védett fekvésben javasolt kiültetni, mert elég érzékeny. Az alsó ágait idővel elhagyja, ezeket nyugodtan le lehet vágni, és a télen elszáradt hajtásrészeket is mindaddig amíg élő részt nem talál. Érdemes télen takarni és örökzöld lévén az öntözésre fagymentes időben odafigyelni! A kora tavaszi időszak különösen érzékeny, ilyenkor mindenképp érdemes alaposan meglocsolni! Érzékeny lehet a talaj mésztartalmára is: Araucaria fenyőt mi támadhatta meg? Araucaria gondozása: átültetése, teleltetése
Kedves Edit! Ilyen hagyományos, sekély balkonládában egynyári virágokat javaslok csak nevelni. Hosszútávon a cserjéknek, kis örökzöldeknek is legalább 35-40 cm mély ládára lenne szükségük. Így hamar beszövik majd a ládát, nyáron szomjaznak télen pedig kifagynak. Javaslom szerezzen be mélyebb ládákat, melyeket felfüggeszthet az ablak alá. Ennyire árnyékos helyre a borostyánon kívül nem nagyon tudok mást javasolni, még a japán kúszólonc és a vadszőlő jön szóba, de őket gyakrabban kell metszegetni, mert gyorsabban befutják a területet. Ládánként két törpe lomblevelű örökzöldet és egy futónövényt javasolok maximum. Tűlevelű örökzöldeknek itt túl sötét van sajnos. Lehet, hogy a kúszónövényt el is lehetne hagyni és egyszerűen törpe babérféléket beültetni, az önmagában is szépen takar. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában! Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? A borostyán (Hedera Helix)
Kedves tanácsot kérő! Sajnos a permetezések nem kielégítőek voltak kezelésnek, emellé helyes tápanyagozásnak is meg kellett volna indulnia. Az elhalt növényeket már csak kivágni érdmes. Helyettük történjen növénypótlás. Lehet vásárolni nagyob példányokat is leylandiból. Azok leültetése után rendszeres kezelésben kell részesíteni a meglévőekkel együtt. A kezeléshez szükséges tápanyagot itt tudja megvásárolni és tájékozódni azokról: https://kertfuvesites.hu/Nagy-orokzold-rutin-csomag/termek/221/ Molnár Gábor Éva , a füvesasszony Gondot okoz a Leyland-ciprus sövény sárgulása? Még több válasz: Most július elején sövény céljából leylandi ciprusokat ültettünk Leylandi ciprusainkat túl közel ültettük a kertítéshez, fognak-e nőni a betontáblázat miatt?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Kérdező! A kérdést nehéz online eldönteni. Érdemes lenne kertészt hívni aki a helyszínen megvizsgálja a növényeit. A problémának több gyökere is lehet, akár a táp is, de lehet a tavaszi nagy szárazság hatása, ami sok növényt nagyon megviselt, különösen ahol nem volt öntözőrendszer és azokat a növényeket amik vízigényesebbek, érzékenyebbek. A hernyó sem jelent jót, le kellene szedni amit csak lehet, a károsított részeket levágni és a növényt lepermetezni gazdaboltban kapható "rágó szájszervűek" elleni szerrel (pl Mospilan, Decis). Mindkét növényt érdemes visszavágni, hogy indukáljuk a fejlődést, sűrűsödést. Amikor láthatóan megindulnak érdemes megtápozni őket. Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket? Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!