421. Miért alszanak a virágok?
Miért alszanak a virágok? Nem azért, mert fáradtak, és még csak nem is azért, mert álmosak - a legtöbb tudós szerint éppen hogy azért, mert kellőképpen fejlettek.
Miért alszanak a virágok? Nem azért, mert fáradtak, és még csak nem is azért, mert álmosak - a legtöbb tudós szerint éppen hogy azért, mert kellőképpen fejlettek.
Minden évben tömegével árulják a muskátlit a piacokon, és sokan szeretnék, ha a növény igazi óriássá növekedne.
Az elején tisztáznunk kell egy félreértést: a köznyelvben a Fragraria x ananassa magyar neve az eper, pedig az helyesen szamóca lenne. De akkor mi is a valódi eper?
Az ősz a legkiválóbb időszak arra, hogy helyrehozzuk hibáinkat, javítsuk a legyengült gyep kondíciójának a jó áttelelés, a gyors tavaszi indulás érdekében. Most időszerű a gyeptelepítés, felülvetés, kötött talajon a gyepszellőztetés és homokszórás.
Régebben az ősz volt a fák és cserjék fő ültetési szezonja, mert a szabadgyökerű és földlabdás növények voltak túlsúlyban a kereskedelmi forgalomban. A mai konténeres növények viszont szinte bármikor telepíthetők, de természetesen biológiai tényezők is befolyásolják a helyes időpont kiválasztását.
Kedves Attila! Ilyen idős fákat csak szakember felügyelete mellett és főként géppel javasolt kiszedni, különben nagy valószínűséggel nem fogjak túlélni a bolygatást. Kézi erővel nem tudja elég nagy földlabdával kiemelni. Ideális időpont március lenne, ültetéskor figyelni kell a megfelelő meretű ültetőgödörre és az alapos beiszapolásra. Milyen talaj, mennyi fény és víz kell a fenyőknek? Óvatosan a fenyőfák metszésével!
Kedves Éva! A cserjék áttelepítése most márciusban ideális. Javasolt nagy ültetőgödörről, trágyáról és alapos beiszapolásról gondoskodni. A cserjéket minél nagyobb földlabdával érdemes kiszedni, hogy a hajszálgyökerekből minél több megmaradjon, illetve sértetlen maradjon. Ez segíti majd átültetés után a gyorsabb begyökerezést. Ennek érdekében az első hetekben száraz idő esetén gondoskodni kell a víz utánpótlásról is! Üdvözlettel, a Stipa szakértője
Tisztelt Bátory Tünde! A leírt helyre a borostyán, a lilaakác és a trombita folyondár fajtái alkalmasak lehetnek. A ládát nem kell hungarocellel kibélelni inkább kívülről kell télen takarni a ládát és a növényt. Ha lehet akkor nagyobb virágládába ültessük a növényeket pl 35*40*150cm. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs Pergolára, virágrácsra vagy kerítésre futtatható növények A lilaakác (Wisteria sinensis) gondozása Gonosz kúszók, avagy a trombitafolyondár fogságában
A leander az enyhe fagyot még átvészeli, de az elmúlt télről ez nem volt elmondható, ha szabadban hagyta, akkor nagy valószínűséggel elfagyott. Az elfagyott részen elszáradnak, megbarnulnak a levelek. Ha a tárolóban csak enyhe fagy volt, akkor érdemes visszametszeni és átültetni a növényt, majd védett helyre kiállítani a szabadba. Egy hétig naptól védett helyen szoktassuk a kinti klímához, csak ezután állítsuk végleges helyükre. Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Hogyan bírjuk virágzásra a leanderünket? A korán érkező fagy nem tesz jót a leanderrel Növények teleltetése: amarillisz és leander Hogyan gondozzuk, szaporítsuk?- Amit a leanderről tudni kell
Tisztelt Kérdező! A babérmeggy virágait nem szükséges leszedni, hacsak nem érte a növényt valamilyen sokkhatás. Így látatlanban az öntözésre és a tápozásra javaslom figyeljen oda, ha kártevőt egyéb tünetet nem talált. Bármilyen örökzöldek számára forgalmazott tápoldat vagy műtrágya megfelel a célnak. Nem szabad túlzásba esni, az ajánlott dózist mindig be kell tartani! Üdvözlettel, a Stipa szakértője A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész