426. Sokat fizet, aki körtepálinkát főz
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Ha a virágot szereted, rossz ember nem lehetsz. Ha pedig még száraz állapotukban sem válsz meg tőlük, akkor okos is vagy. Hogy miért? És hogyan készíthetsz házi potpourrit egyszerűen és gyorsan? Cikkünkből megtudhatod!
Van egy olyan mosószer, amely a fán terem. India területén már évszázadok óta ismerik és használják a mosódiófa termésének héját.
A Kulturális Örökség Napjai alkalmából szeptember közepén a Füvészkert ingyenes belépéssel várta a látogatókat. Sokan voltak, ráadásul az édenkert.hu is odatolta az objektívjét.
Krumplit, hagymát vegyenek! - dübörög az utakon vánszorgó autó mikrofonjából a kihagyhatatlan lehetőség. De vajon megéri-e bespájzolnunk télire? Piaci árles a 37. héten.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.