426. Sokat fizet, aki körtepálinkát főz
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Ha a virágot szereted, rossz ember nem lehetsz. Ha pedig még száraz állapotukban sem válsz meg tőlük, akkor okos is vagy. Hogy miért? És hogyan készíthetsz házi potpourrit egyszerűen és gyorsan? Cikkünkből megtudhatod!
Van egy olyan mosószer, amely a fán terem. India területén már évszázadok óta ismerik és használják a mosódiófa termésének héját.
A Kulturális Örökség Napjai alkalmából szeptember közepén a Füvészkert ingyenes belépéssel várta a látogatókat. Sokan voltak, ráadásul az édenkert.hu is odatolta az objektívjét.
Krumplit, hagymát vegyenek! - dübörög az utakon vánszorgó autó mikrofonjából a kihagyhatatlan lehetőség. De vajon megéri-e bespájzolnunk télire? Piaci árles a 37. héten.
3 az 1-ben könyvet nem igazán tudok Önnek ajánlani. A Cser Kiadó témakörönként megjelentetett jól használható könyveket, ezeket tudnám javasolni. <p>Lombos fák, cserjék címmel pedig a Botanika kiadó jelentetett meg 4. kiadásban az új fajták leírásával bővített könyvet.
A tulipánok és sok más hagymás növénynél fontos, hogy 2-3 évente elvirágzás után vegyük fel hagymáikat a földből, szárítsuk ki, és hűvös helyen ´nyaraltassuk´, majd ősszel ültessük el őket. A következő évben ismét teljes pompával fognak virítani.
A borókaféléket a magvetésen kívül őszi hidegágyi vagy téli üvegházi duványozással lehet szaporítani. Tavasszal is lehetséges a szaporítás: áprilisban-májusban a friss hajtásról szedett dugvány még ugyanabban az évben meggyökeresedhet. A rosszul szaporodó fajtákat üvegházakban oltják.
A közönséges dió meleg- és fényigényes. Mélyrétegű, tápdús nem túl nedves talajt kedvel. Az átültetést és a metszést rosszúl tűri. Amennyiben több környezeti elvárásában is hiányt szenved, könnyen előfordul, hogy nem fejlődik rendesen.
Valószínű a diófáját a dió gnomóniás betegsége támadta meg, amely 3-4 mm-es barna szegélyű foltok megjelenésével kezdődik, amelyek később felfedezhetők lesznek a hajtásokon majd a gyümölcs húsán(zöld külső burkán) is.<p> A fertőzési források a lehullott levelek, ezért is érdemes ezt ősszel elégetni. Ha ez elmarad, az eredményes védekezéhez a lombot fertőtleníteni kell, lombhullás után DNOC, benomil vagy tiofanát-metil hatóanyag-tartalmú szerekkel kell permetezni.