426. Sokat fizet, aki körtepálinkát főz
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Szárnyalásba kezdett a barack és a körte ára. Mélyen a zsebébe kell nyúlnia annak, aki pálinkafőzésre adja a fejét. Piaci árles a 36. héten.
Ha a virágot szereted, rossz ember nem lehetsz. Ha pedig még száraz állapotukban sem válsz meg tőlük, akkor okos is vagy. Hogy miért? És hogyan készíthetsz házi potpourrit egyszerűen és gyorsan? Cikkünkből megtudhatod!
Van egy olyan mosószer, amely a fán terem. India területén már évszázadok óta ismerik és használják a mosódiófa termésének héját.
A Kulturális Örökség Napjai alkalmából szeptember közepén a Füvészkert ingyenes belépéssel várta a látogatókat. Sokan voltak, ráadásul az édenkert.hu is odatolta az objektívjét.
Krumplit, hagymát vegyenek! - dübörög az utakon vánszorgó autó mikrofonjából a kihagyhatatlan lehetőség. De vajon megéri-e bespájzolnunk télire? Piaci árles a 37. héten.
Ha a növény ki van ültetve, akkor a töve körül kell mulcsból vagy egy avarból egy kupacot készíteni. Ha mégis a lakásban teleltetné, inkább egy hűvös (0-10 °C), világos helyet keressen számára.
Ez a növény az azálea (Rhododendron simsii), amely a legkedveltebb szobannövények közé tartozik. Lehetséges, hogy rögtön a lakásba vitte, ahol hősokkot kapott, ez lehet oka a hirtelen hervadásnak. Az azálea számára a 18°C-os átlaghőmérsékletű helyiség, a lágy vízzel történő locsolás és a savanyú ültetőközeg a megfelelő. <p> A mellékelt cikkben bőven olvashat az azálea gondozásáról.
A képen a nagy szívvirág egy testvére látható: ez a feltünő szívvirág (Dicentra eximia). Bokros évelő növény, hűvös, párás fekvést és jó vízáteresztésű, savas kémhatású talajt kedvel. Májustól júliusig virágzik, lombját - a nagy szívvirággal ellentétben - télen is megtartja.
Ahhoz, hogy a leander gazdagon virágozzon, az idősebb fácskákat, bokrokat a tél végével kell visszametszeni. A fiatal növények azért szorulnak metszésre, hogy elágazzanak, koronát neveljenek. Ilyenkor ne sajnáljuk a csemetéket, minél erőteljesebben metsszük vissza a leandert, annál gazdagabban virágzik. Igaz viszont, hogy az erős metszés után a korai virágzás kissé későbbre tolódik. Metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metszi vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani
A turkesztáni szil valóban ellenállób a többi szil fajnál, akár szikes talajon is megél, ezért erdészeti célra már nagy mennyiségben ültetik. A szilfavésznek ez a faj áll ellen a legjobban. Azt, hogy akár 1,8 métert is képes egy év alatt nőni - erre példát még nem láttam, de számára kedvező körülmények között, fiatal korban lehetséges.