4296. Chelsea Flower Show 2016
A chelsea-i virágkiállítás talán a legnagyobb kertészeti rendezvény az egész világon, az angol kertek szerelmeseinek egész életre való ötletgyűjtemény. Inspiráló kertfotók következnek!
A chelsea-i virágkiállítás talán a legnagyobb kertészeti rendezvény az egész világon, az angol kertek szerelmeseinek egész életre való ötletgyűjtemény. Inspiráló kertfotók következnek!
Ha megjelent a növényünkön a hernyó, a legfontosabb teendőnk a folyamatos, hetenkénti ellenőrzés és a bokrok belsejét is elérő, nagy nyomású permetezés.
Az esőtől gyorsan híznak a növények, a növényi szövetekben felhígulnak a felszívódó készítmények, a kontaktak pedig lemosódnak. Mi a teendő ilyen helyzetben?
Vegyük magunkat körbe olyan növényekkel, amelyek távol tartják a szúnyogok hadát otthonunktól! Bemutatjuk a legjobb szúnyogűző növényeket!
Hajrá MAGYAROK! Még elkészíthetjük a Magyar-Belga meccsre ezt az egyszerű pálcikás jégkrémet!
Kedves TJudit! A leírtak alapján helyesen jártak el az ültetés során. Mivel vízigényes növényről van szó, ezért elképzelhető, hogy egyszerűen kiszáradt. De lehetséges, hogy valamilyen kártevő, illetve kórokozó betegítette meg a kis fát és védekezés hiányában elpusztult. A talajra nem igazán érzékenyek a fűz fák, de javaslom újra telepítéskor (most ősszel ez aktuális) a talaj feljavítását.
Tisztelt Kertbarát! A képen klorotikus (vashiányos) tünetek láthatóak a fiatal leveleken. Ez nitrogén túladagolásakor, és a talaj magasabb mésztartalma miatt lehet. A növény az alacsonyabb ph-jú savanyúbb talajt kedveli. Ezért érdemes lenne a növényt nagyobb cserépbe tápanyagban dús talajba ültetni, és Fitohorm 55 Fe vasoldattal tápoldatozni. Így a fehéredés, és a sárgulás megakadályozható. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Valóban nagyon kicsi a cserép. Átültetheti, de óvatosan, hogy ne sérüljön se a gyökér, sem pedig más része a növénynek!
Kedves Marianna! Átültetheti, kb 5-8 cm nagyobb átmérőjű cserépbe. A talaj legyen jó vízgazdálkodású és tápanyagban gazdag föld! Azt javaslom, hogy pálmaföldet keverjen tkis tőzeggel és komposzttal, vagy komposztált marhatrágyával! NAgyon meg fogja hálálni! Nem szükséges külön megvilágítani, de tegye világos helyre és nagyon fontos, hogy két öntözés között száradjon ki a talaj, mert ez egy szárazságtűrő növény.
Üdvözlöm! Szerintem egy agresszív gomba betegség lehet! Javaslom, hogy nagyon gyorsan permetezzék le: Dithane és Ridomil nevű szerekkel!