4311. A Bécsieknek okostelefon mutatja az utat a zöldségeshez
Az osztrák főváros lakóit már honlap és okostelefonos alkalmazás is segíti a hozzájuk legközelebb lévő helyi termelő megtalálásában, ahol friss zöldséget és gyümölcsöt vásárolhatnak.
Az osztrák főváros lakóit már honlap és okostelefonos alkalmazás is segíti a hozzájuk legközelebb lévő helyi termelő megtalálásában, ahol friss zöldséget és gyümölcsöt vásárolhatnak.
Most tudjuk megelőzni a jövő évi fertőzést több gyümölcsfa betegség és kártevő esetében is, ha tudjuk mi a teendőnk. Az alma, a csonthéjasok, a mogyoró és a dió aktuális növényvédelmi munkái következnek.
Eredményes a 2011-ben elindított nemzeti dinnyeprogram, azóta jelentősen emelkedett a görögdinnye termőterülete Magyarországon; most mintegy 6 ezer hektár körül mozog - közölte a Földművelésügyi Minisztérium államtitkára kedden a Budapesti sajtótájékoztatón.
Hortenziát könnyen lehet szaporítani. Pár lépés az egész, lemetszed, lecsíped, bedugod, takarod és várunk. Így is lehet saját hortenzia bokrunk.
Messzi földön híres a magyar szilva és a belőle készülő gyerek és felnőtt finomságok. Még 2 hét és elérhető áron a szilva a piacon. Piaci árak 2016. 29. hét.
A két növény valóban hasonlít egymásra, tartásuk anniyban külnbözik, hogy a Ficus valójában szobanövény, bár nyáron szeret a szabadban tartózkodni. Télen 13 C-nál melegebb szobában érzi jól magát. Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is.
Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel.
A gyalog vagy földi bodza (Sambucus ebulus) sarjteleppet terjedő évelő gyomnövény. Levélkéi lándzsásak, hosszúkásabbak mint a fekete bodzáé, virágja fehér, porzói kármin pirosak, termése feket. Útszéli gyomtársulásokban, vasút mentén gyakori. Júniustól szeptemberig virágzik. A növény minden része enyhén mérgező, hányást, hasmenést, szédülést okoz.
Valószínű, hogy selyemakácból is lehet bonsai-t nevelni, ráadásul segítségünkre lehet, hogy kezdetben lassan növekedik. Mivel fiatal korában fagyérzékeny a selyemakác, akkor mindenképp védeni kell télidőben. A bonsai-oknak is hasonlóak a környezeti igényeik mint a rendes méretű kifejlett testvéreinek, később nem ekll feltétlenül szobában tartani meghálálják ha tavasztól a szabadban lehetnek. Télire kell nekik fagymentes helyet biztosítani.
Az elnyílás után csípjük le az elnyílt virágokat, a virágkocsánnyal együtt. Locsolni nem kell túlságosan, mert pozsgás leveleiben sok vizet raktároz. Ha újra virágzásra akarjuk késztetni 6-8 héten keresztül napi 14 órás sötétséget kell számára biztosítanunk. Kevés fény - még a TV fénye - is megzavarhatja a virágképződést.