4386. Lélekmelegítő citrompuding hideg napokra
Képzelj el egy forró citromos pudinghegyet, - az angol félét - amin lávaként csorog le a citromos-cukros máz. Egy kis hideg tejszín és kész is a csoda.
Képzelj el egy forró citromos pudinghegyet, - az angol félét - amin lávaként csorog le a citromos-cukros máz. Egy kis hideg tejszín és kész is a csoda.
FIGYELEM! Egy jogszabályi változás értelmében a 2016. január 1-je előtt kiállított igazolványok 2016. december 31-én hatályukat vesztik. Új plasztikkártya lesz január 1-től!
A növényvédő szerek egy része a II. forgalmi kategóriába tartozik, csak az ún. „zöldkönyves” tanfolyam elvégzésével megszerzett engedéllyel vásárolhatók meg. Novemberben induló tanfolyam elvégzésével megszerezhető e zöldkönyv.
Minőségi magyar alma fogyasztására buzdítanak az áruházláncokban, ugyanis jelentősen lecsökkent az elmúlt években az egy főre jutó almafogyasztásunk. Helyszínek és időpontok.
2017-től akár évi 15 ezer euró támogatást is kaphatnak azok a bécsi mezőgazdasági üzemek, amelyek biogazdálkodásra váltanak. A város évente 5-7 termelőt szeretne megnyerni a környezetbarátabb módszereknek.
A kedvezőtlen elhelyezés és a rendszertelen öntözés, a túl száraz hely levélhulláshoz és levélelhaláshoz vezet. Tegye meleg, fényes helyre, öntözze rendszeresen és párásítson környezetében!
A gyapjaslepke nagyon sokféle növényt károsít. A legtöbb magyarországi fa -és cserjefaj megfelel számára, gyümölcsökön, szőlőn, sőt még egyes tűlevelűeken is okozhat kárt<p>Az azonos fafajokból illetve azonos korú fákból álló erdő kedvező helyet jelent számára. Hosszú távon érdemes elgondolkodni, azon, hogy heterogénebb erdőt telepítsen. Kis területen a védekezés első lépése lehet a petecsomók eltávolítása, de ez az Ön által említett nagyobb erdőbentúlzottan költséges eljárás lenne. <p>A gyapjaslepke ellen kémiai szerekkel (pl. Dimilin 25 WP, Nomolt 15 SC) is védekezhet, de csak odafigyeléssel, körültekintéssel. Javaslom inkább a környezetkímélő szereket pl. a Bacillus thuringiensis tartalmú Dipelt illetve kitinszintézisgátló szereket. <p> Ezek a szerek nem hatnak azonnal, a lárvák még egy ideig táplálkoznak, majd elpusztulnak.
A muskátli leveleit a bagolylepkék (káposzta-bagolylepke, gamma-bagolylepke, gyapottok-bagolylepke) lárvái károsíthatják. Csak a fiatal bagolylepke lárvák ellen lehet hatékonyan védekezni Mospilan nevű szerrel.<p>A levelek sodródásának valószínű, hogy a muskátlit gyakran károsító xantomonaszos betegség az oka. Ehhez azonban látni kellene a tüneteket. Ha először egy ék alakú vizenyős folt jelenik meg a levélerek között, mely fokozatosan elbarnul, elfeketedik s végül elszárad a levél, akkor ez a betegség az oka. Ellene a baktériumok ellen is jó gombaölő szerekkel (rézhidroxid, kasugamicin) védekezhet. A már fertőzött töveket azonban jobb elpusztítani.
A Nősziromfélék családjába tartozó Acidanthera bicolor magyar neve Abesszin kardvirág. Fehér virágú növény, amely augusztustól októberig virágzik. Május közepétől ültethető 8-10 cm mélyre. Napos termőhelyet igényel. A kardvirághoz hasonlóan kell gondozni.
A fonnyadás oka valószínű a rendszertelen vagy kevés öntözés és a magas hőmérséklet. A túlzottan meleg szobában a fiatal levelekhez már nem tud a növény elég vizet eljuttatni. Öntözze gyakrabban növényét és párásítson körülötte!