4386. Lélekmelegítő citrompuding hideg napokra
Képzelj el egy forró citromos pudinghegyet, - az angol félét - amin lávaként csorog le a citromos-cukros máz. Egy kis hideg tejszín és kész is a csoda.
Képzelj el egy forró citromos pudinghegyet, - az angol félét - amin lávaként csorog le a citromos-cukros máz. Egy kis hideg tejszín és kész is a csoda.
FIGYELEM! Egy jogszabályi változás értelmében a 2016. január 1-je előtt kiállított igazolványok 2016. december 31-én hatályukat vesztik. Új plasztikkártya lesz január 1-től!
A növényvédő szerek egy része a II. forgalmi kategóriába tartozik, csak az ún. „zöldkönyves” tanfolyam elvégzésével megszerzett engedéllyel vásárolhatók meg. Novemberben induló tanfolyam elvégzésével megszerezhető e zöldkönyv.
Minőségi magyar alma fogyasztására buzdítanak az áruházláncokban, ugyanis jelentősen lecsökkent az elmúlt években az egy főre jutó almafogyasztásunk. Helyszínek és időpontok.
2017-től akár évi 15 ezer euró támogatást is kaphatnak azok a bécsi mezőgazdasági üzemek, amelyek biogazdálkodásra váltanak. A város évente 5-7 termelőt szeretne megnyerni a környezetbarátabb módszereknek.
Az Oncidium varicosum,az élőhelyén félárnyékban él eléggé száraz körülmények között. Gyökerei szeretik a szabad levegőt,nem kell a cserépbe erőltetni ha kinő belőle.kár volt áztatni,nagyon nem szereti. Ha áztatás után nem száradnak le a gyökerek nagyon hamar,akkor gombabeteg lesz. Az idős bulbák a természetben is ráncosak lévén ők már csak tápanyagot raktároznak és ahogy fejlődik az új bulba ők úgy ráncosodnak.Vízzel nem lehet de nem is kell helyrehozni. tápozni havonta egyszer(novembertől-márciusig egyszer sem!)1xkell. én Wuxal-t használok,az lombtrágya is egyben. üdv
Sajnos magról nevelve ezek a növények gyakran soha nem hoznak termést hazai viszonyok között. Sőt, gyakran ha hoznak is, akkor nagyon aprók a gyümölcsök. Ezért érdemes a citromot beoltatni, ha ceruza vastag lesz más, nemes szemmel. A mandarin alanynak sem jó, esetleg mint dísznövény jöhet csak számításba!
Kép sajnos nem jött át, de a borostyán alapjában nem túl kényes növény. Az öntözéssel kell vigyázni, mert ha túl öntözzük, vagy kiszárítjuk mind kettő káros lehet a növényre. Levélfoltosság (gombák)-pajzstetű,takácsatka károsíthatja. Ha nem lát pajzstetűt, vagy takácsatka nyomokat, akkor a levélfoltosság a hunyó. A levélfoltosodást előidéző gombák gyakoriak. A levéllemezen elszórt sárga, barna, szürke, vörös vagy fekete foltok jelennek meg, gyakran sötét szegéllyel. A levelek fokozatosan elhalnak. Réztartalmú és rézpótló szerekkel védekezhet ellene és ami a legfontosabb, ahogy tette is, a beteg növényi részek megsemmisítésével.
A hernyók rágó szájszervű kártevők, ellenük az Actara, Talstar, Sherpa, Decis, Careo, Karate nevű szabadforgalmú rovarölő szerek közül választhat. A kezelések számát meghatározni anélkül, hogy ismernénk a kártevőt , nem lehet. Alapelv viszont, amit érdemes betartani, hogy a hernyók megjelenésének kezdetén, és amikor még aprók, fiatal lárvaalakban vannak jelen, akkor kezelje le a növényt. A nagyméretű, "kövér" lárvák ellen a rovarölő szerek már kevésbé hatásosak.
Pajzstetvek élnek az orgona kérgén, ez egy kártevő, ezért nem hatottak ellene a felhasznált gombaölő szerek. Ha eddig csak az ágakat támadta meg a pajzstetű, akkor erős szőrű kefével ( de nem drótkefével) dörzsölje le ezeket a fehér telepeket, majd erős vízsugárral mossa le. Megszáradás után 2-3 alkalommal hetente ismételve ecsetelje le a teljes fás részt Biola vagy Vektafid A olajtartalmú rovarölő szerrel bőségesen. Az olajréteg alatt a pajzstetvek megfulladnak, elpusztulnak. Mindkét szer biológiai rovarölő szer, házikertben nyugodtan használható. Következő évben amint megjelenését észleli, azonnal hasonló módon kezelje le.