441. Otthonunkat támadja ősszel a vándorpoloska
Néhány év alatt tömegesen elszaporodott hazánkban is a délről érkezett vándorpoloska. Nyáron a konyhakertben károsít, télire pedig otthonainkban keres megedéket.
Néhány év alatt tömegesen elszaporodott hazánkban is a délről érkezett vándorpoloska. Nyáron a konyhakertben károsít, télire pedig otthonainkban keres megedéket.
A Feng shui szerint a növények egy-egy jelentősebb tulajdonságuk miatt erősítik egyik vagy másik elemet. Ennek értelmében minden elemhez (Fa, Föld, Víz, Tűz, Fém) hozzá van rendelve néhány növény.
Október 14-16. között kerül megrendezésre az idei Kertészeti Napok melynek fő látványossága a középiskolások virágkötő versenye.
Madárbarát mintakertet és tanösvényt adtak át a Városligetben pénteken a park kert- és tájépítészeti megújítási programjának részeként.
Lakásunk berendezése potenciális veszélyforrás a kisgyerekek számára. Külön figyelmet érdemelnek a mérgező szobanövények kóstolásra csábító színes leveleikkel, virágaikkal. A most hétvégi BabaMama és KidExpo stábjának a kicsik biztonsága a legfontosabb, ezért összeszedték a háztartásokban leggyakrabban előforduló példányokat, hogy segítsenek elkerülni a bajt.
Kedves Bordás Panni! A kiválasztott árnyéki növények nevelhetők a diófa alatt. Fontos azonban gondoskodni arról, hogy a lehető legtöbb fényt juttassuk nekik, amit a diófa ágainak felfelé terelésével (metszéssel) érhetünk el. Ne hagyja őket ernyőszerűen lecsüngeni, így több fény jut a növényeknek alatta. Virágzásuk és lombszíneződésük biztos, hogy szerényebb lesz, mint máshol lenne. A faleveleket ősszel gondosan össze kell gyűjteni és elhordani/elégetni, mert azokban rengeteg juglon halmozódik fel. Sajnos a növény összes részéből kioldódik az anyag így mindenképp számolni kell allelopátiás hatásával, vagyis előfordulhat hogy a növények nem fognak olyan ütemben fejlődni, virágozni. A rhododendron, azálea, photinia hazánkban kissé fagyérzékenyek, az első kettő emellett speciális savanyú talajt igényel, ezért nem garantált a növények sikere a diófa alatt. Eleinte mindenképp kis példányszámmal érdemes próbálkozni, hogy meglássa hogyan viselkednek a növények az adott termőhelyen, de elsősorban a kevésbé érzékeny fajokat érdemes preferálni (babér, bangita, hortenzia, lonc, magyal, mályva). Üdvözlettel, Stipa Kertészet Szakértője Alakítsunk ki növényárnyékos pihenősarkot Árnyékos kertbe ültessünk páfrányokat Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékos kertben ne reméljünk szép pázsitot
Kedves Nefi! Ha jól nyírható keskenyre nevelhető örökzöld sövényt szeretne, ajánlani tudom a lassan növő Buxus suffruticosa-t, Taxus fajokat, Berberis julianae-t. Buxus sempervirens - Örökzöld puszpáng Buxus-átok: tarol a selyemfényű puszpángmoly Kicsit méretesebb de gyakori nyírással szép sövény nevelhető a Prunus laurocerasus fajokból és a Photinia fajokból is. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész Ezek nagyobb levélméretüknél fogva nem lesznek olyan tömörek, de negyon mutatósak, védett helyen szép sövényt képeznek. Még több kérdés: Gyorsan növő, örökzöld sövényt szeretnék ültetni félárnyékos helyre. Mit javasol? Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője
A PlanetBio kínálatában talál ökológiai gazdálkodásból származó chia magot: http://www.planetbio.hu/diok-es-magvak/planetbio-chia-magok-organikus-taplalekkiegeszito-100-bio.html. Mexikóban termesztik, családi gazdaságokban, megfelelve az organikus gazdálkodás minden (pl. vegyszermentes) feltételének, de természetesen aprómagkombájn-val takarítják be (mint mondjuk nálunk a kölest vagy a mákot). Az azték zsálya (Salvia hispanica L.) egy egyéves növény, szemben a hazánkban zsályaként ismert orvosi zsályával, ami egy évelő félcserje. Tehát vígan learatható és a következő évben újravethető. Amúgy én is szívesen fogyasztom
Üdvözlöm! Az erkélyen elég problémás a nevelésük, de odafigyeléssel megoldható. Az a lényeg, hogy minden nap öntözze meg és amikor meleg van, akkor reggel és este is. Mivel csak egy cserép föld áll rendelkezésre, ezért rendszeresen tápoldatozza. Nyáron hetente, tavasszal, ősszel hét hetente. A lakásban nem is bírják, tehát mindenképp az erkélyen kell teleltetni őket és kétheti öntözést igényelnek! Ez nagyon fontos a cserepes növényeknél, mert télen amikor kisüt a nap és felmelegszik, akkor a sejtfolyamatok beindulnak, amihez víz kell. A cserépben max fagyott víz van , vagy száraz föld. Gyakorlatilag kiszárad a növény, ezt szokták kifagyásnak elkeresztelni, de ezek nem fagynak meg, csupán víz kell télen is!
Kedves Erzsi! Nagyon jól csinálta az átültetést, és a gyökér eltávolítását, de sajnos ez egy ilyen agresszív növény, nagyon nehéz tőle megszabadulni. Ha van kapacitása én első körben a mechanikus eltávolítást (alapos gyökérkiszedéssel minden alkalommal) javaslom és ha elfogy a türelme a Glialka megfelelő vegyszeres módszer mindenre ami zöld hajtást/levelet hoz. Ezen felszívódva a növény szállítószöveteibe kerül és az elszárad. Egy idő után ha rendszeresen karbantartja ezt a területet eltűnnek a sarjak, Kitartás! Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője