4506. Szamócaárak 2017-ben
500-1200 Ft között váltakozik a szamóca átlagára a hazai piacokon. Várjunk még? Lesz még olcsóbb, hogy befőzhessünk?
500-1200 Ft között váltakozik a szamóca átlagára a hazai piacokon. Várjunk még? Lesz még olcsóbb, hogy befőzhessünk?
Ha június, akkor levendula virágzás! Nem kell Provance-ba utaznunk, hazánkban is számos helyen gyönyörködhetünk levendulás domboldalban vagy akár szedhetünk is pár csokorral az illatos gyógynövényből. Összegyűjtöttük a legismertebb helyeket!
A legnépszerűbb fajta hagyományosan a Germersdorfi óriás, a Biggarreau Burlat és a Van. A gyümölcs árát vélhetően befolyásolja majd, hogy a termelők szerint a húsvét utáni fagyok miatt 20 százalékos lehet a terméskiesés - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csütörtökön az MTI-vel.
Ezzel az egyszerű módszerrel saját magunk is szaporíthatjuk kedvenc díszcserjéinket és félfás fűszernövényeinket. Lépésről-lépésre mutatjuk a dugványozást.
Bár Európa-szerte egyre nagyobb az ismertsége és elismertsége a magyar nemesítésű meggy- és cseresznyefajtáknak, vannak még rejtett tartalékai a hazai termesztésnek.
Remélem azóta a természet válaszolt kérdésére és kihajtott a diófa. Az mindenképp rá jellemző, hogy melegigényes lévén a legkésőbb fakadó fák közé tartozik. Az átültetés is valószínű késleltetheti a lombfakadást, de egy ekkora fánál már az is szerencsének mondható, ha tényleg átvészeli az átültetést.<p>Ezenkívül nagyon fontos a diófa metszés időpontjának helyes megválasztása. Erről tudhat meg többet az alábbi kisfilmben:
Ezt a növény a leopárdkontyvirág (ördögnyelv, óriásvirág) (Amophophallus rivieri), az eddig tévesen határozott csodagumó (Sauromatum) nem olyan távoli rokona. A kontyvirágfélék családjába tartozik. Eredeti élőhelyén vöröses színű, rothadó hús illatát árasztó torzsavirágzata döglegyeket csalogat magához, amelyek a virágporát szállítják. Mivel fagyérzékeny, gumóját télire védett helyre kell vinni. Ahhoz, hogy szép (pettyes) szárat fejlesszen és azon jellegzetes leveleket, a gumót 10 cm mélyre kell ültetni. Lehet cserépbe is, de a kertbe is ki ültethetjük. Rendszeresen kell öntözni, havonta egyszer tápoldatozzuk. Télre be kell vinni a lakásba. A gumót talaj nélkül, teljesen szárazon kell tárolni. <p>A csodagumó sok sarjgumót fejleszt. Ezeket felhasználhatja szaporításra. A virágjáról pedig még azt érdemes tudni, hogy kellemetlen szagot áraszt, ezért jobb, ha a növényt virágzáskor kinn tartjuk. A leopárdkontyvirág testvére a világ legnagyobb virágú növénye, a tintabuzogány (Amophophallus titanum).
Áztassa be a magot 24 órával a vetés előtt egy cserépben, kb. 21 fokos vízbe. A magot ezután ültesse jó vízáteresztő-képességű, humuszban gazdag talajba. Gyors fejlődésű növény.
Koratavasszal, a kihajtást megelőzően a befelé növő, árnyékoló, torzító hajtásokat, ágakat kell vissszametszeni.
Az Ön növénye a lándzsabunkó (Guzmania sp.) a broméliák közé tartozik. A broméliafélék közös tulajdonsága, hogy a levélrozetta közepéből kifejlődő virágzat elnyílása után a tőlevélrózsa elpusztul. Nem kell viszont kidobnunk a növény, mivel ezzek egyidőben a tő mellett apró sarjak képződnek. Gondos ápolással (meleg, párás környezet, laza szerkezetű talaj, rendszeres locsolás) 2-3 év alatt ismét virágba borul. További érdekességeket olvashat e növényről alábbi cikkünkben: