4511. Aszályos időben a járványokat megúszhatjuk
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Műszakonként tíz tonna kapacitású gyártóüzemet adott át Nagytarcsán az Innovofoods Zrt. Az egyebek mellett saját fejlesztésű levesporokat, különleges fűszerkeverékeket, pudingporokat, instant kávékat és teákat előállító vállalat a magyar mellett nemzetközi piacokon is megjelenne.
Június 20-án ismét díjazzák az ország legjobb pálinkáit. A 2017. évi Pálinka Országkóstolóra idén 43 pálinkaház nevezett, a bírák összesen több mint 380 féle pálinkából, vakkóstoláson választották ki a legjobbakat. Az eredmények az ünnepélyes díjátadó gáláig titkosak, a győztes pálinkákat az Országház Felsőházi termében hirdetik ki.
Külföldi, főként egzotikus országba való utazás előtt érdemes mielőbb utazási orvoshoz fordulni, mert egyes védőoltásoknál hat hétre is szükség van a védettség kialakulásához - mondta Jelenik Zsuzsanna infektológus az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Maradandó károsodást okozó, veszélyes, agresszíven terjeszkedő, Ázsiából származó gyomnövényt távolítottak el Bács-Kiskun megyében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság (KNPI) munkatársai - közölte szerdán a szervezet kommunikációs menedzsere az MTI-vel.
Mindkét növény Agave americana. Nagyobb edényekben kellene tartania. Nyáron , ha van kertje, süllyessze a talajba cserepestől. -4C°-ig bírják a hideget, de ezt ne várja meg, mert a fagyos földből bajos lesz kiszedni. Télen tartsa hideg, akár sötétebb helyen is. Szeretik a tápanyagban dús földet és a vizet is, a téli időszak kivételével. Ficzere Miklós
Az idősebb egyedeken a kéreg hosszában repedezetté válik. Az idősebb fák kérgén sok repedés, barázda, ránc látható. De az olasz körtepajzstetű - mert a diófa nedvét szívja- a levelek kisebbek maradnak és sárgán pettyesek. A megtámadott fa kérge is gyakran repedni kezd.
A túlzott mértékű tápanyag-utánpótlás is káros, mivel a nagy mennyiségű nitrogén túlságos mértékben serkenti a fiatal hajtások növekedését. Ugyanígy ügyeljünk a helyes öntözési módszerek betartására és a betegségek elleni védekezésre. Ha a kártevők nem szaporodtak el túlságosan, gyakran elegendő egyszerűen vízbe fojtani a levéltetveket úgy, hogy az egész növényt egy vödör langyos vízbe merítjük. Ez a módszer természetesen nem alkalmazható frissen átültetett vagy nagy méretű növények esetében. Ha kémiai védekezési módot választunk, ne feledjük, hogy egyes növények érzékenyek bizonyos vegyszerekre, a levéltetvek pedig ellenállóvá válhatnak, ha ugyanazt a vegyszert, pl. a Derrist (tubagyökér) túl gyakran használjuk. A használni kívánt terméket gondosan válasszuk ki, a használati utasításnak megfelelően alkalmazzuk, és a különböző szereket váltogatva használjuk. Természetesen több különböző termék is tartalmazhatja ugyanazt a hatóanyagot, tehát ezt is ellenőriznünk kell. Fontos tudatosítanunk azt is, hogy pusztán amiatt, hogy egy rovarölő szer természetes anyagokat tartalmaz, még egyáltalán nem biztos, hogy az illető szer nem mérgező. A leggyakoribb, érintkezés útján ható, gyorsan lebomló hatóanyagok: a természetben előforduló rotenon (a Derris-gyökérben), a nikotin (mérgező), a pirétrum (nagyon biztonságos) és a szintetikus malation (5 napig tart, a varjúhájra, páfrányokra, gerberákra, orchideákra és píleákra mérgező). A szintetikus piretroidok közé tartozik a biorezmetrin (nagyon biztonságos), és a rezmetrin (nagyon biztonságos). A növényeket ne tegyük ki közvetlen napfényre, amíg levelük meg nem száradt. A kezelést végezhetjük ablakpárkányon vagy egy könnyen tisztítható mosogatóban is.
A szakirodalomban leírtak, egészséges virágzóképes növényre vonatkoznak, de itt életmentésről van szó, tehát eltekinthetünk azoktól. Igaz mindkettő a hűvösebb éghajlatot szereti de a helytelen hőmérsékletre max.annyival reagál, hogy nem fog virágozni. Jelen esetben viszont most nem is ez a cél. Átültetni ennek ellenére is csak akkor kellene (évszaktól függetlenül) ha megjelennek rajtuk új hajtások. Ezeknek az új hajtásoknak már viszont az új közegbe kellene belegyökerezniük. Ha a gyökeresedés újraindult, akkor a táp viszont nem árthat nekik(max a fel nem használt tápsók feldúsulnak a közegben de mivel nem túl sok idő múlva úgyis átültetésre kerülnek ez nem hiszem, hogy kárt okozhatna nekik) Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Orchidea otthoni tőosztása 4 lépésben Orchidea fajták: árvácskaorchidea Hogyan kell gondozni a Cambriát és a Miltoniát?
Sajnos még nem volt szerencsém ehhez a növényfajhoz, de ahogy utánanéztem ez egy pozsgás harangvirágféle, tehát nem pálma. A tünetek eléggé aggasztóak, sajnos szinte biztos, hogy valami komoly baja van a növénynek. Nem valószinű, hogy Ön követte el a hibát, szerintem már betegen kapta meg. Talán valami gombás eredetű betegség támadhatta meg. A legtöbb, amit tud vele csinálni, hogy nem öntözi most jó darabig és jó világos, meleg helyre állitja a cserepét.