4511. Aszályos időben a járványokat megúszhatjuk
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Műszakonként tíz tonna kapacitású gyártóüzemet adott át Nagytarcsán az Innovofoods Zrt. Az egyebek mellett saját fejlesztésű levesporokat, különleges fűszerkeverékeket, pudingporokat, instant kávékat és teákat előállító vállalat a magyar mellett nemzetközi piacokon is megjelenne.
Június 20-án ismét díjazzák az ország legjobb pálinkáit. A 2017. évi Pálinka Országkóstolóra idén 43 pálinkaház nevezett, a bírák összesen több mint 380 féle pálinkából, vakkóstoláson választották ki a legjobbakat. Az eredmények az ünnepélyes díjátadó gáláig titkosak, a győztes pálinkákat az Országház Felsőházi termében hirdetik ki.
Külföldi, főként egzotikus országba való utazás előtt érdemes mielőbb utazási orvoshoz fordulni, mert egyes védőoltásoknál hat hétre is szükség van a védettség kialakulásához - mondta Jelenik Zsuzsanna infektológus az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Maradandó károsodást okozó, veszélyes, agresszíven terjeszkedő, Ázsiából származó gyomnövényt távolítottak el Bács-Kiskun megyében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság (KNPI) munkatársai - közölte szerdán a szervezet kommunikációs menedzsere az MTI-vel.
Kedves István! Réztartalmú szer a Cuproxat, Champion, Nordox amely alkalmazható almatermésűeknél, csonthéjasoknál baktériumos és gombás betegségek, levélfodrosodás, tafrina ellen. Vegetációs időszakban a gyümölcs rézérzékenységét figyelembe kell venni a perzselés elkerülése végett (Golden és világos héjú fajták) a bordói lé használatánál is. A leghatásosabb a felszívódó szer - Score - kétszeri kezeléssel. Őszibaracknál az első zöld levelek megjelenésekor védekezni kell, olyan kontakt szerrel (pl Bravo) ami maximális biztonságot ad a legelső fertőzések ellen. A felsorolt szerek mind széles területen alkalmazhatóak (lisztharmat ellen nem). További jó munkát kívánok!
Kedves V Györgyi! Ahogy Ön is írta, a borostyán a földben található gyökerein keresztül veszi fel a táplálékot, pl. a fagyönggyel ellentétben, így közvetlenül nem károsítja a fát. Ritkán fordul csak elő, hogy a fát körülvevő gyökérzet körül annyira szétterjeszkedik, hogy hatással legyen a fára. Sőt, a borostyánt egyre gyakrabban használják a felkopaszodott fák díszítésére. Kapcsolódó cikkünk: A borostyán (Hedera Helix)
Kedves Kérdező! Az angyaltrombitát a teljes visszametszés után a kihajtó hajtásokat glifozát tartalmú növényvédő szerrel, 2-3 alkalommal, a csomagoláson feltüntetett maximális dózissal le kell kezelni. Hatás fokozására és a környezetben lévő védendő növények védelmében 3 % Agrol Plus hozzáadása szükséges. A hatékonyság növelhető a totális gyomirtó szer lombra kenésével (pl. szivacs, vagy egyéb jó nedvszívó anyaggal, ecsettel). Az angyaltrombita helyett bármely kúszónövény ültethető (pl. kúszó loncok, lila akác, futó rózsa, vagy bármely évelő kúszónövény. Ügyelni kell azonban a folyamatos ifjításra, 3-4 éves növényi részek visszametszése. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves hompolygo! Az encián szaporítása nem nehéz. A levágott friss hajtásokból, kb. 10-20 cm-es dugványt kell készíteni és egy cserépbe egymás mellé el kell dudványozni őket. A párás levegő nagyon fontos a dugványoknak, illetve, hogy közvetlenül ne nagyon érje napfény. 4-6 hét elteltével el is lehet őket ültetni, mert már eléggé meg fognak erősödni.
A meggyfák metszésével kapcsolatosan kérem olvassa el alábbi cikkünket. Ha a cikk nem adott kielégítő választ, akkor kérem írja meg, hogy pontosan miről szeretne több információt: A meggyfák metszése