4511. Aszályos időben a járványokat megúszhatjuk
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Aszályosra váltott az időjárásunk, így érthető, hogy idáig járványok nélkül megúsztuk a gombák támadását. Növényvédelmi előrejelzés - 2017. június közepe
Műszakonként tíz tonna kapacitású gyártóüzemet adott át Nagytarcsán az Innovofoods Zrt. Az egyebek mellett saját fejlesztésű levesporokat, különleges fűszerkeverékeket, pudingporokat, instant kávékat és teákat előállító vállalat a magyar mellett nemzetközi piacokon is megjelenne.
Június 20-án ismét díjazzák az ország legjobb pálinkáit. A 2017. évi Pálinka Országkóstolóra idén 43 pálinkaház nevezett, a bírák összesen több mint 380 féle pálinkából, vakkóstoláson választották ki a legjobbakat. Az eredmények az ünnepélyes díjátadó gáláig titkosak, a győztes pálinkákat az Országház Felsőházi termében hirdetik ki.
Külföldi, főként egzotikus országba való utazás előtt érdemes mielőbb utazási orvoshoz fordulni, mert egyes védőoltásoknál hat hétre is szükség van a védettség kialakulásához - mondta Jelenik Zsuzsanna infektológus az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Maradandó károsodást okozó, veszélyes, agresszíven terjeszkedő, Ázsiából származó gyomnövényt távolítottak el Bács-Kiskun megyében a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság (KNPI) munkatársai - közölte szerdán a szervezet kommunikációs menedzsere az MTI-vel.
Üdvözlöm! A képen a talpas muhar vagy más néven vad fű látszik. A növény akkor jelenik meg, ha a talaj hőmérséklet megfelelően meleg (május közepe) majd folyamatosan magot érlel és a fagyok hatására elpusztul, Minél mélyebbre nyírja a gyepet annál mélyebben hozza kalászát, magja akár 30 - 40 év után is csíra képes. Kereskedelmi forgalomban nem kapható olyan egyszikű gyomirtó amivel a gyepből ki tudná szelektálni ezt a gyomot. Tanácsom azt, hogy ha kevés van belőle akkor kézi gyomlálással megoldhatja és vissza szoríthatja a növényt, de ezt évről évre meg kell ismételni. Ha nagy mennyiségben van jelen a növény a kertben akkor, totális gyomirtás után vesse újra a füvet. A vetésre a legmegfelelő időpont szeptember vége - október. Füvesítéssel és gyepkarbantartási kapcsolatban ajánlom figyelmébe ezt a blogot: http://fuvesites-gyepszonyeg.blogspot.hu/ Üdv Durucz Attila www.kertepito.com Újragyepesítés 7 lépésben - 1. rész
A kép alapján a ligeti levélmoly (más néven füge-levélmoly) lehet a tettes, amely az elmúlt években vált a hazai fügék első számú kártevőjévé. A mediterrán vidékeken komoly levél és terméskártevő. Ami a védekezést illeti: a termő füge hivatalosan nem permetezhető, mivel nincsen e célra a fügében engedélyezve semmilyen szer, így nem tudjuk mennyi lenne az élelmezés-egészségügyi várakozási idő! Marad tehát a fizikai védekezés: a lárvák észlelésekor azok mielőbbi összenyomása vagy a pókhálószerű szövedék letörlése. Egy méretes bokron ez persze sajnos kivitelezhetetlen. Ha dísznövényként kezeljük, akkor a lepkehernyók ellen ajánlott felszívódó szereket lehet bevetni ellene. Évente két nemzedéke fejlődik, áprilisban repülnek ki az áttelelt lepkék és helyezik el tojásaikat a leveleken. Májustól kezdve kelnek kis a lárvák, akik rágják a leveleket, majd a leveleken szőtt szövedékben bábozódnak be. A második generáció júliustól-októberig táplálkozik, majd télire búvóhelyet keres magának. http://www.edenkert.hu/gyumolcs/egzotikus-gyumolcsok/fugefa-fugedarazs/4718/
Kerti nebáncsvirág - Impatiens balsaminia Húsos szárú egynyári növény, virágai a levelek hónaljában egyesével vagy csoportokban nyílnak. Tokterméséhez, ha hozzáérünk pattanva nyílik, s szórja szét magjait. Gyorsan terjed, ezért egy idő után gyomosít. Napos-félárnyékos helyet szereti, közepes víz- és tápanyagigényű.
A levélen egy levélfoltosodást okozó gombabetegség látható, szerencsére nem a cseresznye legveszedelmesebb kórokozója, de ha a fa lombjának nagy részét megfertőzi, akkor érdemes ellene védekezni. Tavaszi lemosó permetezés ajánlott, illetve virágzáskor ugyis érdemes a monilia ellen is védekezni, akkor a kezelés ez ellen is hatásos lesz. A cseresznyefák metszése Hogyan védekezzünk vegyszermentesen a kukacmentes cseresznyéért?
Kedves Mészáros Marián! Sajnos koros termő/virágzó fák utólagos "ivartalanítása" nem megoldható úgy mint az állatoknál. Előfordulnak bizonyos fajoknál előre szelektált virág vagy termés nélküli fajták (pl Ginkgo stb), de ezeket már így lehet megvenni a kereskedésben, utólag ez nem megoldható feladat. Tudnivalók a nyírfáról Miben áll a nyárfák különlegessége? - 1. rész