4536. 8 tipp, hogy a legédesebb görögdinnyét válasszuk ki
Bemutatunk 8 egyszerű trükköt, ami segítségedre lehet, hogy kiválaszd a legédesebb dinnyét a dinnyehalomból.
Bemutatunk 8 egyszerű trükköt, ami segítségedre lehet, hogy kiválaszd a legédesebb dinnyét a dinnyehalomból.
A törvényben szereplő június 30. határidő után már bimbós parlagfű esetén is bírságolhat a hatóság. Beindultak a felderítések.Növényvédelmi előrejelzés - 15. felhívás.
A FŐKERT Zrt. kezelésébe tartozó zöldterületek öntözésére használt víz ivóvíz minőségű! Amennyiben a hőség miatt szükségessé válik, a társaság valamennyi munkatársát meg lehet kérni, hogy nyissák ki a csapot, biztosítsanak lehetőséget a parklátogatók, gyerekek felfrissülésére.
Egyformán több fogy a sárga húsú őszibarackból és a kopasz ősziből, valamint a nektarinból is - derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) legfrissebb összegzéséből.
A nyár utolsó hétvégéjén bárki kipróbálhatja az ország legrégebbi és legmodernebb mezőgazdasági gépeit, az igazán bátrak pedig a driftelő autók anyósülésére is bekéredzkedhetnek egy körre. Augusztus 26-27. között szervezik a Hódmezőrület 2.0-t, az ország egyetlen veterán traktoros, old timer, drift autós és modern erőgépes találkozóját.
Kedves Kérdező! A képen látható növény Stapelia grandiflora, a virág szaga és test felépítése miatt magyarul dögkaktusznak nevezik, de semmi köze a kaktuszokhoz. Az lehet, hogy a légy virágjára rakja petéit, de az biztos, hogy nem emészti meg. A kevés vizet és a talajában lévő tápanyagokat szereti leginkább. Ficzere Miklós
A fotó a növény tartásmódjának meghatározásához volt szükséges. A képen látható növény mérsékelt-hidegházi tartásmódú. Tavasszal (akár most) szét kellene ültetni mert az új hajtásoknak nem nagyon lesz hely a fejlődéshez. Ezután válasszunk egy olyan helyet neki ahol nagyon sok fényt kap(napfényt is,reggel és este) ez ugyanis nélkülözhetetlen feltétel. (Akkor elegendő a fény mennyisége amikor a levelek kicsit fakóbb majdnem sárgászöldek lesznek)Folyamatosan öntözni kell az év folyamán és az egyéb orchideák igényénél magasabb tápkoncentrációval öntözni. Az öntözést és a tápozást szeptembertől csökkenteni majd felfüggeszteni. Az ősz közeledtével minél tovább kinn tartani a hűvös hideg éjszakákban egész a 0+3fok ig.Ez nélkülözhetetlen a virágindukcióhoz . A téli mínuszok elől hűvös helyre vinni ahol lehetőleg sok fény van és nem melegebb 16-18 foknál. Ezeket a feltételeket betartva virágozni kell neki. Üdv
A növénye egy Peperomia caperata - törpebors nevű virág; elsősorban valóban leveleivel díszít, de kedvező körülmények között gyakran virágzik is. Tömött levélzetű, lassú növekedésű, átlagos szobai körülmények között könnyen gondozható, évelő növény. Erősen ráncos, szívhez hasonló levelei rendkívül jellegzetesek. Bővebben olvashat a növény ápolásáról a magazin cikkei között a Szobanövény rovatban.
Tisztel Tibor! A problémája más hol is jellemző gond szokott lenni, a nagy hó miatt a fű be fülled (főleg ha télen hosszan lett hagyva) és be rohad (be sárgul). A fülévégőztétes, jó megoldás viszont utána javaslok egy felülvetést és egy magas nitrogén tartalmú műtrágyát ami hamar feltud venni a gyep. Utána jó alaposan locsolja be, nehogy a műtrágya meg égesse a füvet! Higgye el rendbe fog jönni a fű. Üdvözlettel: Durucz Attila www.kertepito.com
Nem igényli,viszont a fekete cserép a halálát okozhatja mivel fényigényes növény amit nyáron szabadban tartunk,a nap ha rásüt a fekete cserépre megfőzi a gyökereket.(Megoldás:Egy kb.10-15centivel nagyobb átmérőjű fehér cserépbe bele kell állítani fekete cserepestől majd a 2 cserép közötti részt homokkal feltölteni amit folyamatosan nedvesen tartunk.) A gyökérzete kimondott talajlakó gyökérzet mely pihenő időszakban sem szereti ha kiszárad.Szétszedni tavasszal az új hajtások megindulása után célszerű de mivel strapabíró növény nem valószínű,hogy megsértődött.