4536. 8 tipp, hogy a legédesebb görögdinnyét válasszuk ki
Bemutatunk 8 egyszerű trükköt, ami segítségedre lehet, hogy kiválaszd a legédesebb dinnyét a dinnyehalomból.
Bemutatunk 8 egyszerű trükköt, ami segítségedre lehet, hogy kiválaszd a legédesebb dinnyét a dinnyehalomból.
A törvényben szereplő június 30. határidő után már bimbós parlagfű esetén is bírságolhat a hatóság. Beindultak a felderítések.Növényvédelmi előrejelzés - 15. felhívás.
A FŐKERT Zrt. kezelésébe tartozó zöldterületek öntözésére használt víz ivóvíz minőségű! Amennyiben a hőség miatt szükségessé válik, a társaság valamennyi munkatársát meg lehet kérni, hogy nyissák ki a csapot, biztosítsanak lehetőséget a parklátogatók, gyerekek felfrissülésére.
Egyformán több fogy a sárga húsú őszibarackból és a kopasz ősziből, valamint a nektarinból is - derül ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) legfrissebb összegzéséből.
A nyár utolsó hétvégéjén bárki kipróbálhatja az ország legrégebbi és legmodernebb mezőgazdasági gépeit, az igazán bátrak pedig a driftelő autók anyósülésére is bekéredzkedhetnek egy körre. Augusztus 26-27. között szervezik a Hódmezőrület 2.0-t, az ország egyetlen veterán traktoros, old timer, drift autós és modern erőgépes találkozóját.
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.