4576. Szőlőültetvényből kivifarm a dél-zalai dombokon
A Mura térségében a volt szőlőterületek, zártkerti ingatlanok egyik újrahasznosítási lehetőségét kínálja a kivitermesztés.
A Mura térségében a volt szőlőterületek, zártkerti ingatlanok egyik újrahasznosítási lehetőségét kínálja a kivitermesztés.
Idén először, hagyományteremtő szándékkal indít szavazást az év gyümölcsfajtájáról a Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. (MKSZN). A szavazás célja, hogy a magyar fajták szaporításával és forgalmazásával foglalkozó cég felhívja a figyelmet a kevésbé ismert őshonos gyümölcsfajtákra.
Szeptember vége-október eleje ismét fontos vetési időszak a konyhakertben. Ilyenkor kerülnek föld alá az áttelelő magok, hagymák. Lássuk, mit vethetünk most?
Korallvirág majd minden otthonban megtalálható. Kérdés csak az, hogy virágzik-e vagy csak egy kevésbé mutatós zöld folt a lakásban.
Körte alapú életerő koktélt mutatunk fárasztó őszi reggelekre. Igazi energiabomba, kitűnő reggeli napindító ital. Piaci árak 2017. október (41. hét)
Először is fontos a megfelelő helyszín kiválasztása. Az üvegházat napos helyre építse! Ezek az építmények tavasszal sok fényt igényelnek, hiszen ekkor fejlődnek a palánták illetve ősszel is, a kései zöldségfajták miatt.<p>A növényházakat előregyártott elemek segítségével könnyen létrehozhatjuk. Néhány hasznos tipp. Az üvegházakhoz lehet kapni fémalapokat is, de a betonon stabilabban áll. Alapozás nélkül is lehet építeni, de csak, ha a felállítási hely vízszintes és kellően elegyengetett. Az alumínium vázszerkezet könnyű, de stabil és nem rozsdásodik.<p>Üvegház építésével kapcsolatosan Peter Himmelhuber "Melegágyak, növényházak, komposztérlelők, növénytartók" c. könyvében sok hasznos információt talál.<p>Az építőelemek pedig mindegyik nagy barkácsáruházban beszerezhetőek.
Csak azt tudom javasolni Önnek, hogy próbálja a kihajtott részt életben tartani! Ehhez talán segítségül szolgálhat, ha tudja, hogy az enciánfa napos-félárnyékos helyet kedvel. Nyáron szabadban is tartható. A növekedés idején bőségesen kell öntözni. Hetente tápoldatozza! A teleltetés előtt pedig a cserép szélétől számítva mintegy 50 cm-re vissza kell vágni a hajtásait.
A szobafikuszt gyakran megtámadják a levéltetvek, pajzstetvek, esetleg más kártevők vagy kórokozók. A levéltetvek a friss hajtásokkal és a zsenge levelekkel kezdik. Szívogatásuk nyomán megfodrosodnak a levelek. Védekezni ellenük szobanövényekhez való kártevőirtóval lehet, amely a rovarirtókhoz hasonló, spré formában kerül forgalomba. Környezetbarátabb módszer, hogy a növényt alaposan megfürdetjük, fizikailag eltávolítva a tetveket. Ilyenkor arra kell ügyelnünk, hogy ne fertőződjön vissza.
A kártevő azonosításához, tudnom kellene, hogy milyen tüneteket okoz a növényén.<p>Ha ezek az állatok 1-3 mm-es nagyságúak és a leveleken ezüstös szívogatásnyomok illetve feketésbarnán csillogó ürölék található, akkor tripszekről van szó. Ellenük deltametrin vagy dimetoát hatóanyagú szerrel tud védekezni.
A levelek hullásának az oka valószínű a kevés páratartalom illetve a kevés nedvesség. <p>Ügyelni kell arra, hogy a földje ne száradjon ki soha. A levegő páratartalmát permetezéssel növelhetjük. Az is kedvező hatású, ha a növény cserepét nedves kaviccsal töltött tálba helyezzük.