4576. Szőlőültetvényből kivifarm a dél-zalai dombokon
A Mura térségében a volt szőlőterületek, zártkerti ingatlanok egyik újrahasznosítási lehetőségét kínálja a kivitermesztés.
A Mura térségében a volt szőlőterületek, zártkerti ingatlanok egyik újrahasznosítási lehetőségét kínálja a kivitermesztés.
Idén először, hagyományteremtő szándékkal indít szavazást az év gyümölcsfajtájáról a Magyar Kertészeti Szaporítóanyag Nonprofit Kft. (MKSZN). A szavazás célja, hogy a magyar fajták szaporításával és forgalmazásával foglalkozó cég felhívja a figyelmet a kevésbé ismert őshonos gyümölcsfajtákra.
Szeptember vége-október eleje ismét fontos vetési időszak a konyhakertben. Ilyenkor kerülnek föld alá az áttelelő magok, hagymák. Lássuk, mit vethetünk most?
Korallvirág majd minden otthonban megtalálható. Kérdés csak az, hogy virágzik-e vagy csak egy kevésbé mutatós zöld folt a lakásban.
Körte alapú életerő koktélt mutatunk fárasztó őszi reggelekre. Igazi energiabomba, kitűnő reggeli napindító ital. Piaci árak 2017. október (41. hét)
A leírás alapján nem világos, hogy milyen örökzöldre gondol. A tűleveleket érintő betegségei csak a tűlevelekkel rendelkező (Abies, Picea, Pinus, Pseudotsuga, stb.) fajoknak vannak. A tujákat és hamisciprusokat leggyakrabban gombabetegség károsítja, amire a már bevált permetszereket javasoljuk.
A május eleji fagyok már a gyümölcsöt érték, azt ritkították meg. Az azóta fejlődő gyümölcsök érnek tovább, amelyekben fagykár keletkezett, az most lehullik. A betegséget észre lehet venni a fán, vagy a levelein is. A természetes hullás nem okoz jelentős mértékű ritkulást.
Az aggodalom érthető. Permetezésnél az epret érdemes lett volna takarással védeni. A szer élelmezési várakozási ideje 14 nap, de mégsem tanácsos a pár szem eper elfogyasztása, mert nem tudni mennyi a szermaradvány a gyümölcsben. A többi gyümölcsöt (málna, ribizli...) már nyugodtan fogyaszthatják - persze ha előtte nem történik permetezés.
Kedves Gulypán! A benti körülmények után nem szabad hirtelen kiültetni a növényeket. Fokozatosan kell a kinti időjárási viszonyokhoz szoktatni. Valószínű ok, a hirtelen bekövetkezett közvetlen napsugárzás. Megégtek a levelei, az új hajtások meg beszáradtak, nem tudnak kifejlődni. Változtatni kellene a helyen. A rendszeres tápldatozás nem oldja meg a problémát. A hirtelen nagy mennyiségben adagolt tápoldat is okozhat levélhullást, és a növény növekedése is leállhat. Az átültetett növényeket az első időszakban nem szabad tápldatozni, míg gyökere meg nem erősödik. Szigorúan be kell tartani az adagolást. Üdvözlettel, Vasvári János zsolt
Tisztelt Orlai Gábor! A képen nem derül ki, hogy mekkora a cserép, de gyanítom, hogy 6-cm körül van. A képen egy fiatal tenyérarália (Dizygotheca elegantissima) van. Világos, de nagyon párás hely kell neki, pl. fűrdőszoba. 25-28 °C a megfelelő, a talajok közül inkább a tőzegesebbet szereti. Kapcsolódó cikk: Tenyérarália (Dizygotheca elegantissima)