4581. Hétvégén Őszi Kertészeti Napok 2017
Az Őszi kertészeti Napok rendezvény mind beltérben, mind az indián nyár utolsó napsütésével csábító kertben kellemes hétvégi programot nyújt, és megtalálható itt mindaz, amire a kertben szükség lehet.
Az Őszi kertészeti Napok rendezvény mind beltérben, mind az indián nyár utolsó napsütésével csábító kertben kellemes hétvégi programot nyújt, és megtalálható itt mindaz, amire a kertben szükség lehet.
Adhatunk-e gyógynövényes teákat kisgyerekeknek? Milyen gyógynövényből? Mennyit és mikortól? Gyuri bácsi válaszol.
Két éven belül megsokszorozódhat a mogyorótermesztés Magyarországon a NAIK és az MKSZN által kifejlesztett új technológiának köszönhetően. A növekvő mogyoró- és mandulatermesztési igényekről szakmai nap keretén belül tárgyaltak az ország gyümölcskutatói.
Az őszi dekoráció kedvelt dísznövénye lehetne a díszkáposzta. Összegyűjtöttük mire kell figyelni a gondozása során.
Az időjárás nagyban befolyásolja, hogy mikor hogyan kertészkedjünk. Munkánkat megkönnyítjük, ha megfigyeljük az időjárás egyes elemeinek alakulását. Örök érvényű igazságok következnek!
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Tisztelt Vasvári Tibor! Látatlanban nem lehet még csak tippelni sem, hogy mi lehet a probléma. Amit tehet nyugalmi állapotban semmi, utána a hámlást jól kitisztítani, és réztartalmú szerrel (rézkénlé) ecsetelni! Kérem, küldjön fotót a pontosabb diagnózis érdekében. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Várja meg a tavaszt, akkor nagyobb szükség van egy serkentettebb gyökérnövekedésre! Üdvözlettel, Növényorvos
Kedves hömpölygő! Ez a fajta nagyon ellenálló és a legnagyobb termésű gesztenye! Az eurázsiai gesztenyére oltott fajta, nagyon jó választás! A talaj jó vízáteresztő, savanyú kémhatású, mélyrétegű legyen! Ezt tőzeggel lehet elérni, az ültetés előtt az ültető gödörbe alulra komposztált marhatrágyával keverje és ebbe ültesse el a fát! Akár nagyobb talajcserével is lehet ültetni (0,5-1 m3), de ez pénztárca függő! A rendszeres öntözést igényli! A sima szelídgesztenye is terem, egy idő után, ez lehet 10 év is, de termésben sosem múlja felül a nemesített fajtákat.