4581. Hétvégén Őszi Kertészeti Napok 2017
Az Őszi kertészeti Napok rendezvény mind beltérben, mind az indián nyár utolsó napsütésével csábító kertben kellemes hétvégi programot nyújt, és megtalálható itt mindaz, amire a kertben szükség lehet.
Az Őszi kertészeti Napok rendezvény mind beltérben, mind az indián nyár utolsó napsütésével csábító kertben kellemes hétvégi programot nyújt, és megtalálható itt mindaz, amire a kertben szükség lehet.
Adhatunk-e gyógynövényes teákat kisgyerekeknek? Milyen gyógynövényből? Mennyit és mikortól? Gyuri bácsi válaszol.
Két éven belül megsokszorozódhat a mogyorótermesztés Magyarországon a NAIK és az MKSZN által kifejlesztett új technológiának köszönhetően. A növekvő mogyoró- és mandulatermesztési igényekről szakmai nap keretén belül tárgyaltak az ország gyümölcskutatói.
Az őszi dekoráció kedvelt dísznövénye lehetne a díszkáposzta. Összegyűjtöttük mire kell figyelni a gondozása során.
Az időjárás nagyban befolyásolja, hogy mikor hogyan kertészkedjünk. Munkánkat megkönnyítjük, ha megfigyeljük az időjárás egyes elemeinek alakulását. Örök érvényű igazságok következnek!
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.