4611. 2018 újévi piacles
Új év, új piac. Nézzünk körbe mi változott az előző évekhez képest. 2018. 2. hét.
Új év, új piac. Nézzünk körbe mi változott az előző évekhez képest. 2018. 2. hét.
Tél közepén, a tavasz és a nyár utáni vágyakozás évről-évre utolér bennünket. Mutatunk néhány könnyen megvalósítható ötlelet, amivel a tavaszt az otthonunkba csalogathatjuk.
Amerikai tudósok megfejtették, hogy hódították meg a Földet a virágos növények, melyek a ma élő növények 90 százalékát teszik ki - számolt be a BBC hírportálja.
Igazán izgalmas dologba vágtak a Főkert munkatársai: videósorozatban mutatják be a legrégebbi kertész cég kulisszatitkait.
Igazán izgalmas dologba vágtak a Főkert munkatársai: videósorozatban mutatják be a legrégebbi kertész cég kulisszatitkait. A Fadoktorok című epizódban a FŐKERT favédelmi munkacsoportjának munkáját mutatják be.
Réti füzény (Lythrum salicaria) Magas termetű évelő, mutatós bíbor rózsaszín füzérvirágzattal. Magaskórós bozóttosok növénye vízparton, ártéren, mocsaras területeken gyakori. Cseranyagokat tartalmaz, korábban a népi gyógyászatban vérnyomáscsökkentőnek használták. Nemesített fajtáit (Pl L. s. 'Robin" ) évelő dísznövénynek árulják.
A képen nem látok semmi rendelleneset, csak hogy nem termékenyült meg a virág. Az idei évben, a hideg március és a gyors felmelegedés hatására a növények gyorsan kihajtottak, viszont az őket beporzó rovarok még késésben vannak - főleg a méhek, Egy-két termésnél többet úgy sem érdemes az első évben hagyni a csemetén, a későbbiekben majd meghálálja a gondoskodást. Az almafa metszése Az almafák metszése és védelme Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Tűztövis gubacsatka (Aceria pyracanthi) támadta meg a növényt. A mgtámadott levelek felhólyagosodnak és a növény szövetében élnek az igen apró gubacsatkák és szívogatják a növény nedveit. Ha kisebb mennyiségű a fertőzött levél, akkor a fertőzödd levelek leszedegetésével és elégetésével is védekezhetünk, ha ez nem megoldható, akkor atkaölő (akaricid) rovarölő szerrel permetezhetünk.
Ez egy klasszikus tünet a Phoenix pálmáknál, és a fényhiány okozza. A növényt célszerű - némi szoktatás után - tavasztól őszig a szabadban, napos vagy félárnyékos helyen tartani. Néhány alapvető tanács a gondozására az alábbi linken: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/datolyapalma-gondozasa-phoenix-canariensis/2607/
Valóban szép suhángokká fejlődtek a citromok! Érdemes lenne visszametszeni a szárat, ami után oldalágakat fejleszt a növény és bokrosodni fog. Másik fontos dolog lenne, hogy évközben ki kellene tenni a szabad levegőre, ami tovább erősíti a növényt, A citrom ápolásáról bővebben írtunk alábbi cikkeinkben: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe Citromfa teleltetése 4 lépésben