4626. Zsuzsanna nap: kezdődik a tavasz?
A néphagyomány szerint Zsuzsanna napján ha megszólal a pacsirta, közeleg a tavasz. Megmutatjuk, hogy milyen hangra kell figyelnünk.
A néphagyomány szerint Zsuzsanna napján ha megszólal a pacsirta, közeleg a tavasz. Megmutatjuk, hogy milyen hangra kell figyelnünk.
Tuja témában sokan sokfélét mondtak már, ezért szeretnék most néhány tévhitet eloszlatni és egyszerű, de nagyszerű tippekkel segíteni neked abban, hogy a tujá sokáig a kerted éke maradjon!
A gyümölcsfák koronakialakításakor több dolgot kell szem előtt tartanunk. Milyen gyümölcs, milyen alanyon, mekkora helyünk van és milyen gépek állnak a rendelkezésünkre? Koronaválasztás a kiskertben.
A paprikamag vetésénél sok mindenre kell odafigyelni. Összegyűjtöttük a legfontosabbakat és megmutatjuk a nagyi trükkjét!
Új eszköz jelenthet megoldást a termelőknek és a vállalkozásoknak, akiknek eddig nem állt rendelkezésére hatékony és humánus módszer a madarak távoltartására.
Jó napot! Úgy látom a fő hajtás már nem tartalmaz leveleket. Szerintem megfelelően járt el, ami hideg eddig volt az nem igazán árthatott a növénynek. Tápoldatozni szerintem már csak tavasztól érdemes. Teleltesse világos, de ne túl meleg helyen és mértékkel locsolja.
Kedves Krisztina, az elsőkön agavé. Az utolsón pedig fásodó aloé.Üdv, Édenkertész
Rózsák napos területfekvésben érzik jól magukat.Virágzás elmaradás tapasztalható félárnyékban. Molnár Gábor Éva kertészmérnök
Üdvözlöm! Igen nyugodtan beültethető a császárkorona. Hallottam már a hatássoságáról, de azért nem biztos 100%-ig sajnos, hogy működni fog. A Golden egy fajtakört jelent, több, a Golden Delicioushoz hasonló fajta tartozik bele, ilyenek plédául a Golden Reinders, vagy a Golden Parsi. A legelterjedtebb és legrégebbi a Golden Delicious, a magyar kertek zömében ez a Golden található meg. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Tünde! Széleslevelű galagonyának tűnik. Termése nem fogyasztható. Nem mérgező, de nem is élvezhető. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs