4631. KSH: csütörtökig tölthető ki online a gyümölcsösültetvény-összeírás kérdőíve
A gazdák csütörtökig tölthetik ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyümölcsös ültetvények összeírására vonatkozó online kérdőívét - hívta fel a figyelmet a KSH.
A gazdák csütörtökig tölthetik ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyümölcsös ültetvények összeírására vonatkozó online kérdőívét - hívta fel a figyelmet a KSH.
Növényrajongóknak kihagyhatatlan program a négynapos hétvégén a tavaszi orchidea és bromélia kiállítás, melynek idén központi elemei a Dendrobiumok.
Úgy tűnik, hogy hozzá kell szoknunk a szélsőséges időjáráshoz. Az idei tél is feladta a leckét. A fagyhatás kivédésében próbálok segíteni ezzel az első, korai felhívással.
Újabb külföldi burgonyában talált kártevőt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a 11,5 tonna fertőzött szállítmány Romániából és Ausztriából származik - tette közzé a hivatal csütörtökön a honlapján.
Bőven száz fölött van a hazánkban engedélyezett növénykondícionálók, talajkondícionálók és mikrobiológiai készítmények száma. Érdemes használni ezeket? Mikor, melyiket vegyem meg? Pontosan milyen betegségre jók?
Üdvözlöm! Megfázásnak tűnik. Tegye világos, melegebb helyre. Rendbe fog jönni, csak időre van szüksége. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Amerikai bivalykabóca kártételének tűnik. Tojásrakáskor a nőstény hosszanti hasítékokat készít és abba rakja tojásait, a fa pedig elkezdi beforrasztani a sebet, de közben vastagszik is az ág, ezért tud így kirepedni. Be fognak forradni a sebek, minden rendben lesz. Védekezés: A téli metszéskor le kell vágni a károsított ágakat, és meg kell semmisíteni őket. Május közepétől a kelő lárvák ellen lehet védekezni többek között a Flumite és Pirimor nevű rovarölőszerekkel. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves József! Egyelőre várjon. A növény ki fog hajtani azokon a rügyeken, amelyek életben maradtak. Ezt követően a hajtások fölött 1-2 centiméterrel vágja le az elhalt részeket. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Kedves Ágnes! Sajnos nem tudom, hogy hol talál oltóvesszőt. Érdemes volna ismerősöket megkérdezni, hogy van-e termő citromjuk és kérni róla vesszőt. Az oltás nem könnyű, magas szakértelmet kívánó művelet. Remek leírások, sőt videók foglalkoznak vele. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
A képen látható kínai kenderpálma a nitrogénhiány tüneteit mutatja, de szerencsére könnyen pótolható. A gazdaboltokban, kertészetekben számtalan folyékony és szilárd műtrágya megtalálható, célszerűen levéldísznövények számára összeállítottat kellene választani, amelyben nem csak NPK van, hanem mikroelem is. Természetesen a csomagoláson feltüntetett adagolást be kell tartani.