466. 20 000 madár telel a tatai Öreg tavon - rekordra készül a Vadlúd sokadalom
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
20-60%-kal magasabbak a bevásárlóközpontok zöldség-gyümölcs árai a nagyvárosi piacok átlagárához képest. Érdemes körbenézni a kofáknál! Piaci árles a 46. héten.
Magyarország dél-keleti sarkában, a Kőrös-Maros-Tisza ölelésében alakult meg - éppen 10 éve - hazánk hetedik nemzeti parkja. Az édenkert.hu bemutatja.
Hazánk gyöngyszeme: a magyar természeti értékek közül elsőként az Aggteleki-karszt lett a világörökség része. Fél perc videó!
A bennünket körülvevő szobanövények csökkentik a fáradtság-érzetünket, kevésbé kapar tőlük a torkunk, ritkábban tör ránk köhögő-roham és akár 30%-kal csökkenthetik a megfázásos megbetegedések kockázatát.
A fény és meleg hiánya esetén a levelei elszíntelenednek, de a kroton a locsolására is elég érzékeny. Csak akkor kell locsolni, ha a földje már kissé kiszáradt, a sok víz, vagy az alatta összegyűlő víz okozhatja a levelek elszáradását. A másik amire Ön is jól ráérzett, az a huzat. Sajnos a legkisebb huzat is káros lehet. Fény kell neki de a tűző napot sem bírja, úgyhogy az északi fekvés jó neki. A képen új hajtások láthatók. Pár fontos dolog a gondozásához: Az alacsonyabban növő levelek hullása: Ha az elhullajtott levelek széle száraz vagy csúnya barna, túl alacsony a páratartalom. Ha az elhullajtott leveleken nem tapasztalunk elszíneződést, lehet, hogy túl huzatos helyet választottunk. • Levélsárgulás: a hőmérséklet hirtelen esése vagy a túl kevés öntözés miatt a levelek megsárgulnak és lehullanak. • Kártevők: ha a levelek hátoldalát fehér viasszal borított tetvek, felületüket apró barna korong alakú pajzstetvek lepik el vagy sárgafoltosodást okozó atkák jelennek meg piros pöttyök formájában a leveleken és a virágokon, denaturált szeszes kezeléssel vagy felszívódó növény védőszerrel védekezhetünk.
A korallberkenyét jó választásnak tartom, bár teljesen zárt sövényt nem várhatunk tőle. Mivel pikkelylevelű örökzöld már van bőven a kertben, támogatnám a lomblevelű örökzöld sövény ötletét... Babérmeggyet (Prunus laurocerasust) ajánlanék. Zártabb sövény lesz belőle és adott esetben a nyírást is jól tűri... szép fényes sötétzöld, tojásdad levelei szép zöld tömeget alkotnak sövényként. Sok fajtája megtalálható a faiskolákban. Ajánlom, hogy oszloposabban növő fajtát válasszon, pl.: Prunus laurocerasus ´Etna´.
Kedves Dia! Az említett környezetbe különböző juharfajták közül válogatnék, esetleg a nyárfa díszfa fajtáit is megnézném.
Kedves Dia! A japánakác házi szaporításáról nem tudok sok bíztatót mondani, de érdemes kísérletezni magvetéssel és akár dugványozással is. Az érett magokat szárítsuk ki és ápr.-máj. környékén ültessük el, ültetés előtt forrázzuk le, ha túl keménynek látjuk a maghéjat.
A lemosás segít, vagy a tetvek elleni erősebb összetételű szer. Szaporítása: Az angyaltrombitát kora tavasztól nyár végéig dugványozással szaporíthatjuk. Bimbómentes hajtást vágva nyáron könnyen szaporítható. A dugvány vízben vagy homokos talajban könnyen gyökereztethető. Cserje ültetése: Hogy megakadályozzuk a talaj kimosódását, helyezzünk a cserép aljára egy réteg törött cserépdarabot, majd a peremétől 5 cm magasságig töltsük fel a cserepet földdel. Készítsünk mélyedést a gyökérlabda számára. Helyezzük a cserjét a cserépbe. Töltsük fel a cserepet földdel, majd kézzel jól nyomkodjuk le. A cserjét növekedésének megfelelően ültessük át egyre nagyobb virágtartóba, amíg el nem éri kifejlett nagyságát.