466. 20 000 madár telel a tatai Öreg tavon - rekordra készül a Vadlúd sokadalom
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
20-60%-kal magasabbak a bevásárlóközpontok zöldség-gyümölcs árai a nagyvárosi piacok átlagárához képest. Érdemes körbenézni a kofáknál! Piaci árles a 46. héten.
Magyarország dél-keleti sarkában, a Kőrös-Maros-Tisza ölelésében alakult meg - éppen 10 éve - hazánk hetedik nemzeti parkja. Az édenkert.hu bemutatja.
Hazánk gyöngyszeme: a magyar természeti értékek közül elsőként az Aggteleki-karszt lett a világörökség része. Fél perc videó!
A bennünket körülvevő szobanövények csökkentik a fáradtság-érzetünket, kevésbé kapar tőlük a torkunk, ritkábban tör ránk köhögő-roham és akár 30%-kal csökkenthetik a megfázásos megbetegedések kockázatát.
Készítsen permetlevet Decis vagy Fendona nevű rovarölő szerből. Keverjen hozzá szappanlevet is, ami gátolja a tapadást, ezzel permetezze meg a növényt. Zuhanyoztatni sem árt és tápoldatra is szüksége lesz, a virágzás beindítása miatt.
Üdvözlöm! Az encián (Solanum rantonettii) tavasztól-őszig szaporítható, hajtásdugványozással. A kb. 5-10 cm-es dugványokat úgy kell a szaporító közegbe rakni, hogy a szár magvastagodott része (nódusz) alatt fél cm-el készítsünk metszlapot éles késsel, vagy ollóval. Az alsó levelekek csípjük le, és esetleg a vágásokat gyökeresedési hormonba márthatjuk, ami bárhol beszerezhető (alfa naftil ecetsav). A dugványokat tőzegbe, vagy perlit-tőzeg keverékébe tegye, és mindig legyen nedves a közeg. 25 °C-fok körül néhány hét alatt kigyökeresednek a dugványok. A már kész növénykéket el lehet ültetni kb. 10 cm-es cserépbe. A növény minden része egyébként mérgező!
Ennek nagyon kell örüli! Mert szobai körülmények között általában nem virágzik, így levéldísznövényként szülőhazáján kívül az "esernyőfa" nevet ragasztották rá. A levélnyeleken a kéz ujjaihoz hasonló, ernyőszerűen elhelyezkedő levelei fényesek, bőrszerűek, sötétzöldek vagy sárgán foltosak. A fiatal növényeken 4-5 levélke, míg az idős, fejlett példányokon 12 vagy több levélke ül.
Ha a szavatossága még nem járt le, akor igen.
Üdvözlöm! Én úgy érzem, hogy a talaj lehet a fő okozója a tüneteknek. Szerintem Ön agyagos, kötöttebb talajú helyen lakik, mert ez a talajtípus produkál ilyen tüneteket. Az ibolyafa (Tibouchina urvilleana) egyébként is laza és savanyú talajt igényel. Azt javaslom, hogy ássa körbe legalább 20-25 cm szélesen a gyökérlabda körül és töltse fel tőzeg és komposztált marhatrágya keverékével. A kötött talajon egyébként a gyökerek el kezdenek rothadni, illetve gombásodni. A tőzeg 3-4 szer annyi legyen, mint a trágya. Minden nap kell öntözni, főleg nyáron, de ne álljon vízben! Tavasszal alaposan vágja vissza, amint a rügyek el kezdtek hajtani. Jövőre biztosan rende fog jönni!