466. 20 000 madár telel a tatai Öreg tavon - rekordra készül a Vadlúd sokadalom
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
20-60%-kal magasabbak a bevásárlóközpontok zöldség-gyümölcs árai a nagyvárosi piacok átlagárához képest. Érdemes körbenézni a kofáknál! Piaci árles a 46. héten.
Magyarország dél-keleti sarkában, a Kőrös-Maros-Tisza ölelésében alakult meg - éppen 10 éve - hazánk hetedik nemzeti parkja. Az édenkert.hu bemutatja.
Hazánk gyöngyszeme: a magyar természeti értékek közül elsőként az Aggteleki-karszt lett a világörökség része. Fél perc videó!
A bennünket körülvevő szobanövények csökkentik a fáradtság-érzetünket, kevésbé kapar tőlük a torkunk, ritkábban tör ránk köhögő-roham és akár 30%-kal csökkenthetik a megfázásos megbetegedések kockázatát.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf