466. 20 000 madár telel a tatai Öreg tavon - rekordra készül a Vadlúd sokadalom
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
Népesnek ígérkezik a hétvégi Vadlúd sokadalom! A hóval együtt megérkeztek a vadludak is, a gyülekező madarak száma mára meghaladta a 20 000 példányt!
20-60%-kal magasabbak a bevásárlóközpontok zöldség-gyümölcs árai a nagyvárosi piacok átlagárához képest. Érdemes körbenézni a kofáknál! Piaci árles a 46. héten.
Magyarország dél-keleti sarkában, a Kőrös-Maros-Tisza ölelésében alakult meg - éppen 10 éve - hazánk hetedik nemzeti parkja. Az édenkert.hu bemutatja.
Hazánk gyöngyszeme: a magyar természeti értékek közül elsőként az Aggteleki-karszt lett a világörökség része. Fél perc videó!
A bennünket körülvevő szobanövények csökkentik a fáradtság-érzetünket, kevésbé kapar tőlük a torkunk, ritkábban tör ránk köhögő-roham és akár 30%-kal csökkenthetik a megfázásos megbetegedések kockázatát.
A ribiszkék valóban fagytűrő növények. Néhány minusz fokos éjszaka nem is okoz problémát növényünknek. Gond csak akkor van, ha a hőmérséklet tartósan minusz 10 fok körül alakul, ugyanis ilyenkor a dézsában levő talaj teljesen átfagy, a növény számára semmilyen nedvesség nem áll rendelkezésre, de el is szakíthatja a megfagyó föld a gyökérszőröket. Ilyenkor érdemes valamivel körbetekerni a dézsát, vagy olyan helyre állítani ahol 0 fok körül van a hőmérséklet.
A kislevelű hárs a hazai hársfajok közül a legfinomabb mézet adó fajta, viszonylag lassú növekedésű. Elég jól tűri a szárazságot és az árnyékot, de a városi klímára igen érzékeny: szennyezett levegőben a takácsatka tömegesen megtámadhatja. A képen látható levelek inkább hiánytünet jeleire utal, ugyanis a marhatrágya nem tartalmazza az összes alapvető tápanyagot, s mivel a fás szárú növények káliumtúlsúlyos trágyázást igényelnek érdemes a hiányzó elemet pótolni.
A magnólia sarjhajtásai most még átültethetők, de az első években mindenképp fagyvédelmet igényel. <p>Bővebben olvashat a magnóliákról az alábbi cikkünkben:
A kúpvirágnak egynyári és évelő fajtái is vannak. Egynyári a borzas kúpvirág (Rudbeckia hirta), amelynek számos fajtája létezik a törpe 30 cm magasságútól a magasabb 70 cm -es fajtáig. Kiváló virágágyi dísznövény, őszi magvetéssel szaporítható, cserépben, higedházi körülmények között teleltetve, majd tavasszal kell kiültetnünk, ekkor korán virágzik.<p> Évelő a pompás kúpvirág (Rudbeckia fulgida) a fényes kúpvirág (Rudbeckia nitida), melyek a jó vízellátású, üde területeket kedvelik, tópartra, évelőágyba kiváló. A 2 m-es magasságot is elérhetik.
A csüngő ágú vagy szomorú díszfa-változatokat magas törzsre oltott formában kínálják a faiskolákban. Annál értékesebbek, mennél magasabb törzsre oltják. Magasságuk csak kismértékben változik, inkább terebélyesebbek, hajtásaik földig érőek lesznek. Ha zavaró, virágzás után érdemes megmetszeni.