4731. A pécsi havihegyi mandulafa 2018 fája
Az online szavazáson győztes pécsi mandula egy csavarodott törzsű, több mint 100 éves fa, ami a Havihegy csúcsán álló, pécsi Havas Boldogasszony-templomnál fogadja az érkezőket - írták.
Az online szavazáson győztes pécsi mandula egy csavarodott törzsű, több mint 100 éves fa, ami a Havihegy csúcsán álló, pécsi Havas Boldogasszony-templomnál fogadja az érkezőket - írták.
Mindenképp fontos mielőbb elpusztítani a lakásba bejutó poloskákat, mert a védett helyeken áttelelő egyedek lesznek az alapítói a következő évi populációknak. Előszeretettel húzódnak fáskamrákba, sufnikba, pincékbe, ahol a körülbelül 1 centiméteres résekben, repedésekben sokszor több tucat egyed is elrejtőzhet
Ha nem vagy híve a Halloween ünnepnek, de mégis szeretnél egy mutatós őszi díszt a teraszra, figyelmedbe ajánljuk az alábbi elbűvölő kompozíciót. Tökdíszítés kicsit másképp!
A Magyar Orchidea Társaság 2018. november 8-11. között Nemzetközi orchidea- és bromélia kiállítást és vásárt rendez Budapesten, a Városligetben, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban.
Kedvezett a meleg időjárás az élővirág-vásárlási kedvnek, a magyarországi termelők azonban kevesebbet termeltek az idén a tavalyinál a halottak napi virágforgalom túlnyomó részét adó fajtából.
Sajnos már nincs rá esély. Valószínű, hogy mind sarj lesz.
Úgy látom a pici eléggé fejlett és jól érzi magát,picit apróbb szemű közeg jobb lenne még neki, bár ha tud tartani egy 65-75% körüli páratartalmat akkor ez is jó,csak ne száradjon ki nagyon. Egyéb különösebb igénye nincs. Magvetés: Nagy bátorságra vall a két faj keresztezése de hát istenem az új dolgok mindig így születnek. Magam is keresztezek lehetetlennek tűnő dolgokat és mag mindig lesz belőle (van amiből már növény is). A beérett magtokkal mi a terve? Van személy aki megfelelő módon elveti őket? Érdekelne valamennyi a szaporulatból, ugyanis e két növény keresztezését még sehol nem láttam. A fotón sajna nem jól kivehető a magtok de az látszik, hogy még fiatal. Üdv
Az elefántláb (Nolina) szereti a napfényt, de ha sok napfény éri, levelei sötétre színeződnek. Egész évben visszafogottan kell öntözni, télen majdnem egyáltalán. Hónaponként kaphat némi vizet, akkor is lehetőleg az alátétbe öntsük. Nyáron akkor öntözzük, mikor a földlabda teteje "kopogó" száraz. Az alsó levelei valószínűleg elöregedtek, és elhaltak. A csúcsán pedig újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja az alsó levelek elsárgulását.
Ha vetett a fű, akkor csak óvatosan, sekélyen szellőztesse, elég áthúzni egy gereblyével. Ha gyepszőnyege van- ami valószínű, mert inkább azok mohásodnak ilyen hamar, akkor nyugodtan szellőztesse át. A pázsit lazítása a tavaszi gyepápolás egyik legfontosabb feladata. Az erre a célra szolgáló kézi és motoros eszközök kitépik a mohát és a gyomnövényeket, több helyet csinálnak a füvek számára. Később majd a mohásodás ellen növelni kell a talaj mésztartalmát Ca alapanyagú műtrágya ill. égetett mészpor kiszórásával. Ez utóbbiból négyzetméterenként 3-4 dkg-ot szórjon ki, alaposan gereblyézze be és öntözze meg a gyepet. Jó hatást csak akkor érhetünk el, ha a felszínről kigereblyézhető mohapárna nagy részét eltávolítjuk a kezelés előtt. A mohásodás ellen vasgálic 10%-os oldatának kiöntözésével is védekezhetünk.
Sajnos télen a korall virág a fűtés miatt megy tönkre. Ha hetente locsolta, és a cserepe még kaspóban is van esetleg, akkor a túllocsolástól lehet penészes. Ne öntözze túl, a visszavágás jó ötlet volt! Most itt a tavasz, helyre fog jönni, de ha a penész nem a túllocsolástól van, akkor lehet, hogy egy betegség támadta meg.