471. Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
A tölcsérjázmin (Dipladenia) egy egzotikus kúszónövény, amely az egész nyári szezonban ontja a tölcsérhez hasonló virágait. Ezekre figyeljünk!
Vannak olyan cserjék, amelyek télen borulnak virágba, és ezzel visznek egy kis színt a téli álmát alvó kertbe. Mutatjuk!
A hortenziát a rózsához hasonlóan kell metszeni, hogy az évek során ne öregedjen el. Nem mindegy viszont, hogy melyik hortenzia faj nő kertünkben, metszésük eltérő lehet.
Általános szabály, hogy fagymentes időben bármikor telepíthetünk díszcserjéket. A két fő ültetési időszak mégis az ősz (október-november) és a kora tavasz (február vége-március). Vannak azonban olyan fajok, melyek számára kedvezőbb a tavaszi telepítés, mint az őszi.
Kedves Krysty! A szép pázsit\gyep kialakítása, illetve a mohásodás egy gyakori probléma. A következőkben belinkelek Önnek jó néhány szakértőink korábbi kérdésekre adott válaszát. Olvassa el ezeket, és valószínű, hogy legtöbb kérdésére választ kap majd ezekből: http://www.edenkert.hu/edenkertesz/viragagy-balkon-gyep/tavalyi-vetesu-gyepben-mar-tul-szaporodott-a-moha-telepiteskor-a-meszes-talajra-foldet-hoztak-/5865/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/kert-hangyairtas-gyep-moha/6509/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/viragagy-balkon-gyep/madarhur-irtasa-a-gyepbol/6275/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/vegyes-kerti-zoldseg/t-szakerto-pazsitunk-osszel-meg-viszonylag-szep-zold-volt-most-hogy-a-ho-elolvadt-meglepetesunkre/5912/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/kerttervezes-kertberendezes-talaj/milyen-kerti-gyomirtot-hasznaljunk-ami-nem-art-a-fuben-jatszo-kiskutyanak/210/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/kerttervezes-kertberendezes-talaj/elhanyagolt-kertet-szeretnek-fuvesiteni-milyen-teendoim-vannak/438/ http://www.edenkert.hu/edenkertesz/diszfa-es-cserje/hogyan-kell-a-gyepbol-kiirtani-a-mohat/144/ Tönkremehet a gyep a sok esőtől! - Tippek, a baj elhárítására!
Kedves kérdező! Ne keseredj el, ha túl nagy az árnyékos rész a kertedben, az alábbi zöldségek jól tűrik és félárnyékos helyen is szép termést hoznak. 8 zöldség, ami jól fejlődik félárnyékos kertben is Több cikkünkben is foglalkoztunk azzal, hogy árnyékos helyekre milyen növények ültethetők. Az alábbi cikkek remélhetőleg választ adnak kérdésére: Konyhakert kialakítása kevés napfényben Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Árnyékos kertbe ültessünk páfrányokat Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval
Kedves Dénes Hajnalka! Az adott helyre ideális választás lenne a rózsaloncok (Weigela florida) közül választani. A rózsaloncok eltérő levél -és virágszínekben kaphatók, több alacsonyabbra növő fajta is megtalálható a széles fajtakínálatban. A különbötő fajták igényeiben nagyjából megegyeznek, a növekedési erélyük és végleges magasságuk viszont eltérő lehet. Az Ön számára ültetésre ajánlom a Weigela florida 'Nana Variegata', 'Nana Purpurea', 'Alexandra', 'Coultalor', 'Eva Rathke', 'Victoria' és 'Rosea' fajtákat. A kérdésből nem derül, ki, hogy mekkora magasság az ami még nem veszélyezteti a kilátást, az előbbiekben felsorolt fajták 1-1,5 m magasra nőnek. 1,5-2 méteres magasságot érnek el a 'Lucifer', 'Variegata', 'Red Prince', 'Newport Red' és 'Candida' fajták. A rózsaloncok májustól nyitják virágaikat, elvirágzás utáni visszametszés esetén nyár végi-szeptemberi utóvirágzás érhető el. Eredményes kertészkedést kívánunk!
A tölcsérjázmin vagy meténggyökér (Mandevilla) egy trópusi cserje, ezért meleget, világos helyet és bő csapadékot igényel - nyáron ki kell vinni a szabadbai. Télen viszont védett helyet kell számára keresnünk, de mivel a kellő páratartalmat a lakásban ritkán tudunk biztosítani, jobb ha télire hűvös - 10-15 °C közötti helyen tartjuk, ritkán locsoljuk meg. Szaporítása tavasszal, a fiatal zöld hajtások dugványozásával lehetséges. Kapcsolódó válasz: Sajnos Mandevilla növényemet fagy érte
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.