471. Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
Az afrikai trópusi növények egyharmada a kihalás szélén áll egy új kutatás szerint.
A tölcsérjázmin (Dipladenia) egy egzotikus kúszónövény, amely az egész nyári szezonban ontja a tölcsérhez hasonló virágait. Ezekre figyeljünk!
Vannak olyan cserjék, amelyek télen borulnak virágba, és ezzel visznek egy kis színt a téli álmát alvó kertbe. Mutatjuk!
A hortenziát a rózsához hasonlóan kell metszeni, hogy az évek során ne öregedjen el. Nem mindegy viszont, hogy melyik hortenzia faj nő kertünkben, metszésük eltérő lehet.
Általános szabály, hogy fagymentes időben bármikor telepíthetünk díszcserjéket. A két fő ültetési időszak mégis az ősz (október-november) és a kora tavasz (február vége-március). Vannak azonban olyan fajok, melyek számára kedvezőbb a tavaszi telepítés, mint az őszi.
Kedves Bozótvándor! Igen nehéz így látatlanban tanácsot adni erre a problémára, mert a Deutzia Strawberry Fields jól bírja a napot, talajban nem válogat, ha komposztot is kapott akkor valószínűleg nem "éhes", esetleg víz problémára lehet gondolni (túl sok és túl kevés víz is gondot tud okozni!!) Várja meg míg két öntözés között teljesen kiszárad a talaj a növény körül. Távolítsa el az elsárgult leveleket, érdemes megnézni van e rajta kártevő/kórokozó nyoma, ha igen forduljon szakemberhez beazonosítja és ajánl rá permetszert.
Kedves Kinga! A japán juhar sajnos tényleg a lehető legrosszabb választás ilyen helyre. Ha színes lombú cserjét szeretnének akkor a Cotinus coggygria 'Royal Purple' vagy a Physocarpus opulifolius 'Diabolo' közül javaslok választani. Ezek elég szép méretesre megnőnek, de nyírhatóak és nagyon jól megállják a helyüket kitett helyeken is. Díszfák közül a juharok jöhetnek szóba de ezek 8-10 méteresre is megnőhetnek idővel (pl. Acer platanoide 'Crimson King'). Üdvözlettel, A Stipa szakértője Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Kedves Érdeklődő! Viszonylag kevés lomblevelű és kifejezetten virágzó örökzöld él meg nálunk, ezek közül a leginkább fagytűrők pl. a Prunus laurocerasus (babérmeggy), Photinia fraseri (Korallberkenye) és az Euonymus japonicus (Japán kecskerágó). Ezek fajtái ügyes tervezéssel nagyon változatos formájú és színű kompozíciót alkothatnak, bár viráguk kevéssé jelentős, inkább lombjukkal díszítenek. Üdvözlettel, A Stipa csapata Tuja helyett - lomblevelű örökzöldek Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Az alábbi növényekből is válogathat, de nagyobb odafigyelét igényelnek: Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában!
Akkor ez egy szerencsés és ritka év lehetett... talán a kései, tél végi fagy fagy majd a nyári szárazság is rásegíthetett. Egyes kőris fajok a lombfakadás előtt, korán nyílnak, érzékenyek a téli fagyokra. Ismerjük meg a kőrisfát (Fraxinus excelsior)! - 1. rész
Meg lehet próbáli az átültetést, de az idő előrehaladtával egyre kisebb az esély a sikeres áttelepítésre. Átültetésnél fontos hogy minnél nagyobb földlabdával vegyük ki a fát, és a föld maradjon rajta gyökerein úgy ássuk körbe. Ezenkívül a gyökértömeg egyezzen meg a korona méretével, vagyis vágjuk vissza fát a gyökér tömeg méretéhez. Átültetés után rendszeres locsolással segítsük a begyükeresedést és a téli fagymentes és száraz időszakokban is plusz nedvességpótlás szükséges. A legendás babérmeggy (Prunus laurocerasus) - 1. rész Örökzöld virágzó cserjékkel dobd fel a kerted Örökzöldek havi munkanaptára - november, december