4746. Mindent megzabálnak a csigák - így lehet a legjobban védekezni ellenük!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Az országban egyre több helyen egyre nagyobb károkat okoz a csupasz csiga. Így védekezhetünk ellene!
Karácsonykor szívesen üljük körbe a gazdagon terített asztalt, az étkezés után pedig következhet egy finom bor, egy kis sütemény, és a beszélgetések alatt a szaloncukor is előkerül. Észre sem vesszük, de mire eljön az újév, nem csak kellemes pillanatokkal, de plusz kilókkal is gazdagabbak leszünk.
Különleges téli dísz lehet a télikertbe vagy hűvösebb szobába ez a szukkulens növényekből összeállított karácsonyfa-torony. Így készül:
A legkeresettebb piaci termék decemberben a friss hal mellett a mák és dióbél. Lássuk idén mennyiért juthatunk hozzá a legnagyobb fővárosi és vidéki piacokon. Piaci árles 2018 december.
2019 sem kezdődhet a bécsi filharmonikusok újévi koncertje nélkül, melyet a világ minden tájáról közel 40 millióan követnek nyomon. A zenei élményen túl évről-évre szebbnél-szebb virágkompozíciókban is gyönyörködhetünk, melyet a bécsi városi kertészek szorgos kezeinek munkáját dicséri.
Amennyiben szőlőjén a következő tüneteket látja: a levél sárva csupán a levélerek és az erek menti levéllemez zöld akkor a szőlő a vashiány jeleit mutatja. Súlyosabb esetben a hajtások felkopaszodnak, majd a bogyóképződés is elmaradhat. Ezt nem feltétlenül a földben levő vashiány okozza, hanem a talaj túlzott mésztartalma, amely megakadályozhatja a vas felvételét a növény számára. Érdemes ilyen esetben talajvizsgálatot is végezni illetve lombtrágyával permetezni.<p> A szőlő sárgulásáról, klorózisáról további részleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
Cserépben is lehet több évig levendulát nevelni, csak figyelni kell, hogy folyamatosan ifjítsa meg növényét. Vágja le az elnyílt virágait és tavasszal se sajnálja, metssze vissza növényét, amit a nyáron még nagyobb virágzással fog meghálálni.
A leander nagyon vízignyes növény, virágzása alatt tálkájában akár mindig állhat valamennyi víz. <p>Az őszi fagyok elől védett helyre kell menekíteni! Ezt megelőzőleg - a helykímélés érdekében - a növény hajtásait visszavághatjuk. A leander fácskákat, bokrokat fagymentes, lehetőleg hűvös (4-6 ˚C-os) helyiségben célszerű teleltetni. Előnyös, ha a helyiségben kapnak némi fényt, de elviselik a sötétet is. Télen csak annyira kell öntözni őket, hogy a földlabdájuk ne száradjon ki. Általános szabály: minél magasabb a tároló hőmérséklete, annál több vízre van a növényeknek szükségük! Metszés kora tavasszal vagy a teleltetés esőtt ajánlott. az átültetés ugyancsak kora tavasszal a kertbe való kihelyezés előtt a leghatásosabb. <p>Bövebben olvashat a leanderről a kapcsolódó cikkeinkben:
A Calcurea G (G=granulátum) egy műtrágyával kevert kétszikű gyomírtó. Nem kell feloldani csak a nedves gyepre egyenletesen kiszórni. <p>Bővebben olvashat a gyomirtásról alábbi cikkünkben:
A szentjánosbogárra egyáltalán nem jellemző tulajdonság, hogy körtét fogyasszon. A szentjánosbogár lárvája csigákkal táplálkozik, míg a kifejlett bogár már nem igazán eszik. Ezért nem tudom, hogy milyen bogarak tűnhettek fel kertjükben.