4751. Végre Szilveszterkor kiderült, hogy ki tehet a poloskainvázióról
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Az 1901 óta vezetett mérések szerint 2018 lett a legmelegebb év Magyarországon, a felmelegedés a globális melegedésnél is nagyobb mértékű - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI számára készített elemzéséből.
Aki eddig tartózkodott volna az otthoni csírneveléstől, mert túl bonyolultnak találta, most kipróbálhatja az alábbi PET palackos friss zöldségneveléi trükköt. 4 nap alatt zsenge vitaminbomba készíthető.
Aki trendi akar lenni a virágkötészetben, dekorációs bizniszben, annak muszáj nyomon követni az évente változó trendeket. Jó ha tudjuk, hogy 2019-ben mit választottak az év szinének.
A joghurtot már az Ószövetségben is megemlítik. Évezredekig a joghurtkészítés az egyetlen ismert biztonságos módszer volt a tej megőrzésére, mára bizonyított egészségmegőrző szerepe is.
Sajnos már nincs rá esély. Valószínű, hogy mind sarj lesz.
Úgy látom a pici eléggé fejlett és jól érzi magát,picit apróbb szemű közeg jobb lenne még neki, bár ha tud tartani egy 65-75% körüli páratartalmat akkor ez is jó,csak ne száradjon ki nagyon. Egyéb különösebb igénye nincs. Magvetés: Nagy bátorságra vall a két faj keresztezése de hát istenem az új dolgok mindig így születnek. Magam is keresztezek lehetetlennek tűnő dolgokat és mag mindig lesz belőle (van amiből már növény is). A beérett magtokkal mi a terve? Van személy aki megfelelő módon elveti őket? Érdekelne valamennyi a szaporulatból, ugyanis e két növény keresztezését még sehol nem láttam. A fotón sajna nem jól kivehető a magtok de az látszik, hogy még fiatal. Üdv
Az elefántláb (Nolina) szereti a napfényt, de ha sok napfény éri, levelei sötétre színeződnek. Egész évben visszafogottan kell öntözni, télen majdnem egyáltalán. Hónaponként kaphat némi vizet, akkor is lehetőleg az alátétbe öntsük. Nyáron akkor öntözzük, mikor a földlabda teteje "kopogó" száraz. Az alsó levelei valószínűleg elöregedtek, és elhaltak. A csúcsán pedig újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja az alsó levelek elsárgulását.
Ha vetett a fű, akkor csak óvatosan, sekélyen szellőztesse, elég áthúzni egy gereblyével. Ha gyepszőnyege van- ami valószínű, mert inkább azok mohásodnak ilyen hamar, akkor nyugodtan szellőztesse át. A pázsit lazítása a tavaszi gyepápolás egyik legfontosabb feladata. Az erre a célra szolgáló kézi és motoros eszközök kitépik a mohát és a gyomnövényeket, több helyet csinálnak a füvek számára. Később majd a mohásodás ellen növelni kell a talaj mésztartalmát Ca alapanyagú műtrágya ill. égetett mészpor kiszórásával. Ez utóbbiból négyzetméterenként 3-4 dkg-ot szórjon ki, alaposan gereblyézze be és öntözze meg a gyepet. Jó hatást csak akkor érhetünk el, ha a felszínről kigereblyézhető mohapárna nagy részét eltávolítjuk a kezelés előtt. A mohásodás ellen vasgálic 10%-os oldatának kiöntözésével is védekezhetünk.
Sajnos télen a korall virág a fűtés miatt megy tönkre. Ha hetente locsolta, és a cserepe még kaspóban is van esetleg, akkor a túllocsolástól lehet penészes. Ne öntözze túl, a visszavágás jó ötlet volt! Most itt a tavasz, helyre fog jönni, de ha a penész nem a túllocsolástól van, akkor lehet, hogy egy betegség támadta meg.