4751. Végre Szilveszterkor kiderült, hogy ki tehet a poloskainvázióról
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Az 1901 óta vezetett mérések szerint 2018 lett a legmelegebb év Magyarországon, a felmelegedés a globális melegedésnél is nagyobb mértékű - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI számára készített elemzéséből.
Aki eddig tartózkodott volna az otthoni csírneveléstől, mert túl bonyolultnak találta, most kipróbálhatja az alábbi PET palackos friss zöldségneveléi trükköt. 4 nap alatt zsenge vitaminbomba készíthető.
Aki trendi akar lenni a virágkötészetben, dekorációs bizniszben, annak muszáj nyomon követni az évente változó trendeket. Jó ha tudjuk, hogy 2019-ben mit választottak az év szinének.
A joghurtot már az Ószövetségben is megemlítik. Évezredekig a joghurtkészítés az egyetlen ismert biztonságos módszer volt a tej megőrzésére, mára bizonyított egészségmegőrző szerepe is.
A hibiszkusz legfontosabb igénye, tavasztól őszig a rendszeres tápanyag utánpótlás, és a tavaszi őszi metszés. Minél többet metsszük a növényt, annál több virágot és dúsabb növekedést kapunk! A legtöbb hibiszkuszt sajnos előszeretettel támadják meg a tetvek és más kártevők, ezért tavasszal és ősszel érdemes megelőző permetezést végezni, hogy a megtelepedett rovarok még kikelés előtt elpusztuljanak.Tavasszal és ősszel érdemes egyszer visszametszeni, és szintén tavasszal és ősszel megelőző permetezést végezni a kártevők ellen. Könnyen szaporíthatja hajtásdugványról!
A denevérvirág kedveli a jó vízelvezetésű talajt, rendszeres öntözést igényel. 70-80%-os árnyékra, magas páratartalomra és hőmérsékletre van szüksége. Ideális földkeveréke 50% fenyőkéreg, 40% tőzeg és 10% homok. Kedveli a savanyú talajt. A túlzott öntözéstől puhulhatott meg. A víz mennyiségét kellene csökkenteni, nem a gyakoriságát. Minden növény 6-12 virágot nevel az év meleg hónapjaiban. A virágzás azután kezdődik el, amikor a növénynek már 2-3 teljes méretűre kifejlődött levele van, tehát ha még nincs ennyi, akkor várni kell a virágzással. A virágzás serkentése érdekében lehet tápoldatozni, hetente 1x. A virág tudományos neve (Eucharis amazonica) dél-amerikai esőerdőkből származik. Szereti a páradús levegőt, és szintén tápoldatozással lehetne rávenni a virágzásra, mert ha jólérzi magát, akkor évente 3x is virágoznia kell!
Kérhetnék egy képet? Így nehéz eldönteni, mi a baj okozója. A mézgásodást okozhatja a magas talajvíz, a talaj magas mésztartalma, a tavaszi fagy, de lehet akár vírusbetegség, gombabetegség, sőt rovarkártétel is. A sok gyümölcsfa elhalását okozó betegség hirtelen, 5-10 éves fákon szokott megjelenni. Száradásos, gutaütéses, mézgaváladékos részek jelennek meg a gyümölcsfa vesszején, ágán, sőt a törzsön is. A meggyfákat, a kajszifákat, a cseresznye és szilvafákat a monília veszélyezteti. Ha metszünk, különösen csonthéjas gyümölcsfáknál, már az egy centiméter körüli átmérőjű metszési sebeket is sebkezelő anyaggal kell lefedni. A gyümölcsfák réztartalmú szerekkel végzett lemosó permetezése segít megelőzni a fertőzést.
Detia hangyairtó csalétek jó megoldás. Kíméletes. A dobozt nyomja be az oldalán lévő megjelölt helyen és helyezze a cserépbe. Csak akkor dobja el a dobozt, ha már nem észlel több hangyát. A hangyák a hatóanyagot és az utódokat, így a hangyaboly megbízható módon elpusztul. A mellékelt cikkben is vannak házi praktikák.
A kivágással a sarjak újra megnőnek, tehát ez nem eredményes, a vegyszeres kezelés, az olajos kéregecsetelés, fúrás-sebzés a vegyszerrel kombinálva azonban eredményes! Garlon oldat friss vágásfelületre kenése is hatásos az Erdészeti Szaklap szerint. A lényeg, hogy a fa mellett jövő sarjakat is ki kell szedni, mert nagyon hamar megerősödnek.