4751. Végre Szilveszterkor kiderült, hogy ki tehet a poloskainvázióról
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Szilveszterkor végre kiderült, hogy ki árasztotta el Magyarországot és Európa legtöbb országát a kellemetlen poloskákkal.
Az 1901 óta vezetett mérések szerint 2018 lett a legmelegebb év Magyarországon, a felmelegedés a globális melegedésnél is nagyobb mértékű - derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI számára készített elemzéséből.
Aki eddig tartózkodott volna az otthoni csírneveléstől, mert túl bonyolultnak találta, most kipróbálhatja az alábbi PET palackos friss zöldségneveléi trükköt. 4 nap alatt zsenge vitaminbomba készíthető.
Aki trendi akar lenni a virágkötészetben, dekorációs bizniszben, annak muszáj nyomon követni az évente változó trendeket. Jó ha tudjuk, hogy 2019-ben mit választottak az év szinének.
A joghurtot már az Ószövetségben is megemlítik. Évezredekig a joghurtkészítés az egyetlen ismert biztonságos módszer volt a tej megőrzésére, mára bizonyított egészségmegőrző szerepe is.
Tisztelt Kertbarát! A Hibiscus rosa sinensis (kínai hibiszkusz) viszonylag könnyen tartható növény szépen és ismételten virágzik ha a neki megfelelő félárnyékos helyen van tartva. Azonban a huzatra nagyon érzékeny és a tűző napra. Ezért a szellőztetésre virágzáskor oda kell figyelni, mert könnyen lehullajtja a bimbóit, virágait. A bimbóit még akkor hajlamos ledobni ha nagyobb vízadaggal esetleg túlöntözzük. Ezekre az élettani hatásokra figyeljünk oda és akkor a növényünk szépen fog fejlődni, és virágozni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Javaslom, hogy erős réztartalú szerrel többször öntözze meg, illetve a gomba is kapjon bőven!
Kedves Alexandra! Ez egy paprikavirág (Salvia splendens). Nálunk egynyáriként termesztik, a fagyok beáltáig folyamatosan virágzik, majd elfagy és tavasszal újra kell ültetni. A pöttyöket lehet, hogy a víz minősége okozza, esetleg tápanyaghiány, mert nem néz ki túl daliásan a növényke.
Üdvözlöm! Ez egy selyemmályva (Abutilon theophrasti Medic.) A jó vízellátású talajokat szereti, leginkább a déli megyékben van jelen. Nem kívánatos gyomnövény a szántóföldi kultúrákban.
Üdvözlöm! Gyanús, hogy nem is virágzott, holott tele kéne lennie virággal. Szerintem nem betegség, kártevő, hanem tápanyaghiány és talán nem jó a föld sem neki. Egyébként nem jellemző, hogy megtámadná kártevő, vagy betegség. A biztonság kedvéért permetezzék le gomba, -és rovarölő szer kombinációval!