4771. Sisakvirág, a mérgek királynője a kertünkben
Pompás megjelenése és a növény minden részében megtalálható méregenyag miatt kaphatta e félelmetes elnevezést a sisakvirág.
Pompás megjelenése és a növény minden részében megtalálható méregenyag miatt kaphatta e félelmetes elnevezést a sisakvirág.
Ha létezik olyan kerti munka, amit egy forró nyári napon a háta közepére sem kíván az ember, akkor az a fűnyírás. Nem kell azonban ennek feltétlenül így lennie, lehet ugyanis igazán jó móka is a fűnyírás úgy, hogy közben még a hátad sem fájdul meg. A megoldás a fűnyíró traktor!
Az újévben sokan megfogadják leadnak pár kilót. Hoztunk jó pár finom zöldséglé receptet, köztük egy olyat is, ami az éhségérzetet csillapítja..
Ezt a képet, egy aggódó hölgy küldte nekem, kétségbeesetten kérdezve, hogy mitévő legyen. A tizenpár tőből álló Leylandi sorban voltak nagyobbra nőtt egészséges, szépen fejlődő példányok, de a lestrapált, sárgás, élettelen növényekből volt a többségük.
Egy kétszáz éves kanapé felújításakor a háttámlában gabonakévét és gabonaszemeket találtak, kérdés, hogy csíraképes-e.
Üdvözlöm! A levelei visszahúzódnak télen, tavasszal teljesen vissza szárad és akkor szoktuk az elszáradt leveleket letisztítani csak, addig nem szükséges!
Kedves Érdeklődő! Nem értem pontosan a kérdést. Most a növényt keresi vagy az már megvan és leírást hozzá!? A mi maglistánkon szokott ez a faj is szerepelni más Fouquieria fajokkal együtt. Tartása felöl érdeklődik? Sivatagi növény, nem kaktusz egy szárazságtűrő növény, USA délnyugati területein honos. A túl forró évszakban látszólag elhaltnak tűnik a növény, megbarnulhat, de közben él. Az esős évszakban kizöldül, növekedésnek indul. A növény töve mindig ép marad, a többi változhat évszaktól függően. A mi éghajlatunkon nem jellemző az ál száradás (védekezés miatt). Kevés nedvességet igényel. A növény a természetben 5-10 méter magasra is megnőhet, de nálunk nem ez a magasság nem jellemző, kizárt Tüskéi kis levelei lehetnek. Télen célszerű hűvösebb környezetben pihentetni, majdnem szárazon. Ha ráncosodni kezd a növény, akkor kicsit meg lehet öntözni. Tavasszal kitehető a kertbe szélvédett helyre, fokozatos szoktatás után. Nyáron a közvetlen napfény sem ártalmas. Ilyenkor ha rendszeresen esik az eső, akkor külön vízutánpótlást nem igényel. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Csadus! A kép alapján úgy tűnik, hogy nincs elég víz, illetve a talaj nem jó! A Magnolia enyhén savanyú talajt szeret, ezért javaslom, hogy tőzeget tegyenek a töve mellé, be kell ásni, hogy a gyökerek abba legyenek. Érdemes komposztált marhatrágyával keverni. Javaslom még, hogy Champion nevű gomba és baktériumölő szerrel fújja le. Kapcsolódó kérdés: Hogyan gondozzam a magnóliámat?
A csigaölő szer gyenge méreg. Kiszórásnál kell arra ügyelni, hogy az érésben lévő növény levelére, gyümölcsére ne kerüljön (pl eper, saláta). A növényvédőszereknek meghatározott élelmezésegészségügyi várakozási idejük van, ami a csomagoláson fel van tüntetve. A csigaölőszer - mivel nem a növényre kell szórni - nem káros a növényzetre és nem is szívódik fel. Így bármely zöldség növény különösen 2 hónap elteltével biztonságosan fogyasztható.
Üdvözlöm! A teleltetést világos helyen végezze, hűvösebb helyen, kb.: 15-20 °C-on. Nagyon enyhe öntözést kell biztosítani. Egyébként nagyon ellenálló növény, jól bírja a szélsőséges időjárási viszonyokat is! Európába néhány éve hozták csak be, és Új-Zélandról származó magokat vetettek el, amiből lett ez a gyönyörű növény. A dugványozást szerintem meg lehet próbálni, eredményes lehet, bár itthon nagyon kevesen szaporították ezt a növényt.