4796. A vakondháló nem helyettesíti a gyepápolást
Egy tanulságos történetet hoztam nektek arról, hogy hogyan tudja hamis biztonságérzetbe ringatni az embert a vakondháló alkalmazása.
Egy tanulságos történetet hoztam nektek arról, hogy hogyan tudja hamis biztonságérzetbe ringatni az embert a vakondháló alkalmazása.
Hazánkban nem újdonság a szárazság problémája, Magyarországon ugyanis az aszály- és vízkár átlagosan az összes mezőgazdasági kár 60%-át is meghaladta az elmúlt 35 évben. Talán egy magyar találmány hozhat óriási változást az aszálykár megoldására a hazai mezőgazdaságban?
Összgyűtöttünk néhány könnyen és gyorsan elkészíthető húsvéti díszt, tojásból és kertben szedhető virágokból, virágzó gyümölcsfaágakból.
Melyek a legfontosabb kártevők, kórokzók elleni védekezési lehetőségek az áprilisi kertben? Növényvédelmi előrejelzés Zsigó Györgytől, a Magyar Növényorvosi Kamara elnökétől.
A héten a természetes vegetáció, a fű is gyors fejlődésnek indul, "kizöldül" az ország, ez a csapadékkal párosulva véget vet a szárazfű tüzes időszaknak - írta a meteorológiai szolgálat.
Kedves Döme! A kép alapján nagy valószínűséggel monilia látható. Köznyelven: tűzelhalás. A beteg részeket azonnal le kell vágni és el kell égetni. Tavasszal és ősszel nagyon ajánlott egy lemosópermetezés, ami segít a gombabetegségek megelőzésében. A betegség kialakulásakor (a virágzáskor általában) permetezzen felszívódó gombaölő szerrel.
Kedves Döme! A képek alapján a körte levévélbolha diagnosztizálható. A korompenész rendszeres kisérője a kártételnek. Általában a nagy tápanyag felhalmozódás is segíti a jelenséget.
Kedves Döme! A képe alapján egy Jonagold fajtájú alma van. Az almaterméseken a lenticella foltosság és a taplófoltosság is okoz barna foltokat a héjon- Ez a jelenség elsősorban a kalcium hiánynak köszönhetően jelenik meg. A szárazság is hozzá járul, a betegség kialakulásához. Javaslom, hogy gazdaboltokban kapható szerrel pótoljon kalciumot a talajba!
Tisztelt Kovács Zita! A képen a Ficus microcarpa növény szép idős példányát látjuk, mely kedveli a félárnyékos helyet. A kártevő pedig a mostanában szobanövényeken is gyakran előforduló viaszos pajzstetű. Védekezni ellene a Mospilan 20 SG rovarölő szerrel lehet hatékonyan, a szer dobozán látható dísznövények számára előírt dózissal. Permetezés előt érdemes ledörzsölni, lemosni a fehér viaszos telepeket. A permetezést enyhe időben a szabadban kell elvégezni utána növényt be lehet vinni az előtérbe. A permetezést ismételjük majd 1-2 alkalommal. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tsiztelt L. Gábor! Igen át lehet ültetni még a 4-5 éves fát. Átültetésnél fontos hogy minnél nagyobb földlabdával vegyük ki a fát, és a föld maradjon rajta gyökerein úgy ássuk körbe. Ezenkívül a gyökér tömeg egyezzen meg a korono méretével, vagyis vágjuk vissza fát a gyökér tömeg méretéhez. A dió metszése visszavágása októbertől februárig lehetséges, mert utána megindul a nedvkeringés, a fa könnyezik a vágásfelületen. A túlzott könnyezés legyengíti a fát, ezért tartsuk be a metszés időpontját. Egy enyhébb februári napon az átültetést a fa visszavágását el lehet végezni. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu