4796. A vakondháló nem helyettesíti a gyepápolást
Egy tanulságos történetet hoztam nektek arról, hogy hogyan tudja hamis biztonságérzetbe ringatni az embert a vakondháló alkalmazása.
Egy tanulságos történetet hoztam nektek arról, hogy hogyan tudja hamis biztonságérzetbe ringatni az embert a vakondháló alkalmazása.
Hazánkban nem újdonság a szárazság problémája, Magyarországon ugyanis az aszály- és vízkár átlagosan az összes mezőgazdasági kár 60%-át is meghaladta az elmúlt 35 évben. Talán egy magyar találmány hozhat óriási változást az aszálykár megoldására a hazai mezőgazdaságban?
Összgyűtöttünk néhány könnyen és gyorsan elkészíthető húsvéti díszt, tojásból és kertben szedhető virágokból, virágzó gyümölcsfaágakból.
Melyek a legfontosabb kártevők, kórokzók elleni védekezési lehetőségek az áprilisi kertben? Növényvédelmi előrejelzés Zsigó Györgytől, a Magyar Növényorvosi Kamara elnökétől.
A héten a természetes vegetáció, a fű is gyors fejlődésnek indul, "kizöldül" az ország, ez a csapadékkal párosulva véget vet a szárazfű tüzes időszaknak - írta a meteorológiai szolgálat.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.