4811. Cseppecske és kínai szegfű: imádják a tűző napot
Nem olyan egyszerű olyan teraszra, erkélyre virágot választani, ami bírja a nyári hőséget. A cseppecske és a kínai szegfű ezeken a helyeken hozza a legtöbb virágot.
Nem olyan egyszerű olyan teraszra, erkélyre virágot választani, ami bírja a nyári hőséget. A cseppecske és a kínai szegfű ezeken a helyeken hozza a legtöbb virágot.
A szárazság megszűnt, most a csapadékos időjárásból adódóan a növényvédelem kapcsán szaporodnak meg a gazdák teendői - írta hétfői agrometeorológiai elemzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A növényeink örömére megérkezett a májusi eső. Ennek a kórokozó gombák is örülnek, mert többségük a nedves levélfelületen tudja elindítani a fertőzését.
A szavazáskor a versenyben a magyar zergevirág (Doronicum hungaricum) a voksok felét nyerve utasította mag mögé a gumós macskaherét és a tündérfátyolt.
Kiállításunkon a közönség elé kerül a Mexikó völgyeit és felföldjeit benépesítő, ritkán látható oszlop és gömbkaktuszok sok faja, köztük az Őszapók is, de megcsodálhatják Mexikó gömbkaktuszainak változatosságát, és fánlakó ritkaságokat is.
Kedves Dorka! Szoba rózsa nincsen, sajnos nem bírják a benti klímát. Tegye ki kertbe, vagy teraszra és öntözze hetente, ha cserépben marad.
Üdvözlöm! A képen egy begónia (Begonia elatior) van. Szereti a sok vizet, de ültesse tőzeges laza földbe, mert nem jó, ha tocsog a talaj. Meleg, napos helyet kíván. Érdemes egy téli pihenőt biztosítani számára, heti öntözéssel és 15 C körüli hőmérsékleten!
Üdvözlöm! Ez egy tünet, aminek számtalan oka lehet: a magas talajszint, erős metszés, sérülés stb... A mézgás sebeket egy éles tiszta késsel ki kell vágni. A mézgásodást egy baktérium-gomba együttes fertőzése is okozhatja.
Üdvözlöm! A képen egy: Euphorbia leuconeura van. A Madagaszkár ékszere névvel illetik leginkább. Egészséges, szép a növény, ez a normális fejlődési módja!
Tisztelt Bódiné! A fokföldi ibolyának a leggyakoribb betegségei a szürke penész és a lisztharmat. A leírtak szerint a lisztharmatos betegség lépett fel. Ez ellen a következő gombaölő szerekkel lehet védekezni: Amistar, Topas 100 EC, Cosavet DF. A beteg növényi részeket távolítsuk el és permetezzük a növényeket. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu