481. A legveszélyesebb ételek toplistája
Hétvégén, vagy családi ünnepek alkalmával többet főzünk, többet eszünk, ami akár gyomorrontást, rosszabb esetben ételmérgezést is okozhat. Lássuk a veszélyforrásokat!
Hétvégén, vagy családi ünnepek alkalmával többet főzünk, többet eszünk, ami akár gyomorrontást, rosszabb esetben ételmérgezést is okozhat. Lássuk a veszélyforrásokat!
Bár az idei termés ára ingadozik, összességében mégis olcsóbb lett a dió a tavalyi árakhoz képest. Vajon ez a tény mennyiben növeli meg a karácsonyi diós beigli fogyasztásunkat? Piaci árles a 49. héten.
Mutatunk 7 gyönyörű leveles szobanövényt, ami egy kis odafigyeléssel igazi dzsungelhangulatot hoz az otthonunkba.
Kavicskaktusz, sárkányfa, korallvirág, pletyka, flamingóvirág, majomfa - mind különböző stílust ad az otthonunk részeinek. Bemutatjuk, mi hová illik.
Kényelmes ágy, kispárna, takaró: egy mozgalmas nap végén sokszor nincs is más kívánságunk. Elképzelhető mindez tönkölyből?
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola