481. A legveszélyesebb ételek toplistája
Hétvégén, vagy családi ünnepek alkalmával többet főzünk, többet eszünk, ami akár gyomorrontást, rosszabb esetben ételmérgezést is okozhat. Lássuk a veszélyforrásokat!
Hétvégén, vagy családi ünnepek alkalmával többet főzünk, többet eszünk, ami akár gyomorrontást, rosszabb esetben ételmérgezést is okozhat. Lássuk a veszélyforrásokat!
Bár az idei termés ára ingadozik, összességében mégis olcsóbb lett a dió a tavalyi árakhoz képest. Vajon ez a tény mennyiben növeli meg a karácsonyi diós beigli fogyasztásunkat? Piaci árles a 49. héten.
Mutatunk 7 gyönyörű leveles szobanövényt, ami egy kis odafigyeléssel igazi dzsungelhangulatot hoz az otthonunkba.
Kavicskaktusz, sárkányfa, korallvirág, pletyka, flamingóvirág, majomfa - mind különböző stílust ad az otthonunk részeinek. Bemutatjuk, mi hová illik.
Kényelmes ágy, kispárna, takaró: egy mozgalmas nap végén sokszor nincs is más kívánságunk. Elképzelhető mindez tönkölyből?
A rózsák metszésének fő időpontja kora tavasszal a hajtásnövekedés kezdete előtt van (általában március közepe). Ilyenkor a metszést a beteg, sérült visszafagyott, gyenge hajtások eltávolításával kezdjük, majd eltávolítjuk a befelé, keresztbe növő és a tő közepéből eredő hajtásokat amelyek elsűrűsítik a tövet. Eltávolíthatjuk az elöregedett, gyenge hajtásokat hozó részeket is. Ezután következik a tényleges metszés melynél a következő szabályokat érdemes betartani: Mindig kifelé álló rügyre metsszünk a rügy fölött 1-1,5 cm-re ferde metszlappal, úgy hogy a metszlap a rüggyel ellentétes irányba lejtsen. A vastagabb, erősebb hajtásokon hagyhatunk 6-8 rügyet a gyengébbeket 4-5 rügyre metsszük Ha hosszú erős virágszárakat szeretnénk a 1-2 szemmel vágjuk rövidebbre a hajtásokat. Erős tövön összesen 8-9 csapot hagyjunk melyekből 14-16 rügy fog kihajtani. Gyengébb tövön 4-6 csap maradjon csak Másik fontos időpont nyáron a virágok szedése. Ilyenkor is figyelnünk kell a helyes metszésre, ha szeretnénk, hogy rózsáink folyamatosan hozzák szebbnél szebb virágaikat. Ilyenkor a következő szabályokat kell betartani: Minden elnyílt virágot idejében távolítsunk el, ne pazarolja energiáját a termés kifejlesztésére A virágot az első 5 levélkéből álló levél alatt kell levágni, így kapunk ismét szép nagyméretű virágotMinden metszésnél nagyon fontos a vadhajtások eltávolítása mivel ezek növekedése nagyon sok energiát, tápanyagot von el a nemes rózsától. Ezeket az alanyból előtörő hajtásokat könnyen megismerhetjük mivel színük, tüskézettségük, rügyállásuk eltér a nemesétől. Nem elég a felszín felett levágni őket, mert ezzel csak megerősödnek és elágazásra késztetjük őket, hanem minden esetben ki kell bontani az alany földalatti részét és tőből kell kivágni a vadhajtást. A rózsák metszése (teahibrid, floribunda és bokorrózsák) Hogyan és mikor metsszük a rózsát? Törzses rózsa metszése A rózsabokrok gondozása lépésről lépésre - 1. rész
Tisztelt Kozmáné Haász Annamária! A betegséget a didimaszcellás pikkelylevél barnulása és a kabatínás hajtáspusztulás okozza. A betegségek kezelésére ajánlom a Topsin M-70 WP-t vagy az Amistart. Ezenkívül ajánlott az őszi és a tavaszi rezes (bordói lé) lemosó permetezés is. Permetezés előtt a beteg, elszáradt ágakat el kell távolítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
A som magról is nevelhető, ez azonban macerás, mivel a mag nehezen csírázik. Sokkal célszerűbb tősarjról szaporítani; kinézni egy különösen szép bokrot, és arról (kora tavasszal vagy ősszel) leválasztani a sarjnövényt.
Átültetés A virágzást követően, április/májusban végezzük. Ilyenkor távolítsuk el egyúttal a rossz gyökereket is. Visszaültetésnél a gumó egy része kerüljön a föld fölé.
Kedves Dr. Laskody! NYugodtan vágja le a kívánt magasságra, mert ki fog hajtani újból a növény. A fejdugványokat fel használhatja további szaporításra, illetve a törzs darabokat is ki lehet gyökereztetni.