4871. Gyökerestől dőlnek ki a beteg kőrisek a lébényi erdőben
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Stressztoleráns zöldségfajok nemesítésére nyert 673 millió forint vissza nem térítendő támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alapból a ZKI Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt., a Flóratom Kft. és a Neumann János Egyetem konzorciuma.
A paradicsom legveszedelmesebb betegsége a paradicsomvész, amely szabadföldön, járványos időben pár hét alatt végez kedvenc zöldségünkkel.
A hollandiai Zundert városa körüli termőföldeken több száz önkéntes dolgozik, hogy közel egymillió fej csodálatos dáliával lássa le a Debreceni Virágkarnevált augusztus végén.
Kezdő és gyakorló kertészek nagy kedvence a paradicsom, alig van olyan kiskert, vagy akár erkély, ahol néhány palánta paradicsom ne bújna meg. Azonban a kezdő, és néha még a gyakorló kertészekesetében is előfordul, hogy meggyűlik a bajuk a növény életben tartásával.
A kakassarkantyú vagy tudományos nevén Plectranthus rendkívül könnyen szaporítható dugványozással. Gyorsan és jól ered, a muskátlihoz hasonló kezelést igényel.
A bajt - ahogy látom - a Botrytis cinerea nevű betegség okozza. Védekezőszer: Rovral, 1 ml/liter hígításban. Ahogy látom, eléggé legyengült a növény és mintha a csiga is megrágta volna.
Fotójáról egyértelműen nem lehet meghatározni a növényt, de valószinűleg Cylindropuntia subulata. Érdemes lenne azt megkérdezni, akitől vagy ahonnan beszerezte.
A növény egy Sedum faj, de a teljes meghatározáshoz a kép nem használható. Télen tartsa világos és hüvös helyen, nagyon keveset locsolja. Fagymentes időben a szabadban is tartható cserépben.
A növényke két növény: a felső, szines a Gymnocalycium mihanovichii f. rubra, ez lett feloltva az alsó zöldre, ami: Hylocereus undatus. A"Gepropft Helle" név csak egy kertészeti (kultivár) név, s ez a legtöbbször sehol sincs nyilvántartva, és bármilyen más név is lehet. Ön is elnevezheti az ilyen színes növényt ízlése szerint. A növényvilág legtöbb képviselőjének nincsen magyar neve.