4871. Gyökerestől dőlnek ki a beteg kőrisek a lébényi erdőben
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Stressztoleráns zöldségfajok nemesítésére nyert 673 millió forint vissza nem térítendő támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alapból a ZKI Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt., a Flóratom Kft. és a Neumann János Egyetem konzorciuma.
A paradicsom legveszedelmesebb betegsége a paradicsomvész, amely szabadföldön, járványos időben pár hét alatt végez kedvenc zöldségünkkel.
A hollandiai Zundert városa körüli termőföldeken több száz önkéntes dolgozik, hogy közel egymillió fej csodálatos dáliával lássa le a Debreceni Virágkarnevált augusztus végén.
Kezdő és gyakorló kertészek nagy kedvence a paradicsom, alig van olyan kiskert, vagy akár erkély, ahol néhány palánta paradicsom ne bújna meg. Azonban a kezdő, és néha még a gyakorló kertészekesetében is előfordul, hogy meggyűlik a bajuk a növény életben tartásával.
A gyomirtókat célszerű mindig olyan koncentrációban használni, amit javasolnak. Hisz az erős gyomirtás nem csak a föld felszínén levő növények elpusztulásához vezethet, hanem magát a földet is mérgezi. A bálványfa esetében a magasabb koncentráció, attól tartok nem segítene. elég makacs, nehezen irtható növény, de többszöri gyomirtással végül fel fogja adni:) Édenkertész
Latin neve Coleus canina Hybride. A napos fekvést kedveli. Ha nincs rajta semmi kórokozó, nem lát hangyákat a földjében, és nem is öntözi túl, akkor lehet, hogy a földet kell kicsit felturbózni. Kapjon virágzást serkentő tápoldatot, s rendszeres öntözést. Hamarosan biztosan fog virágokat hozni.
Hívják agglegény pálmának, vagy ZZ pálmának. Kertészeti termesztésbe 1996 körül került. Nagyszerű szobanövényként tartják számon, mivel igénytelen, jellegzetes túlélő. Minden környezetben jól mutat. Édenkertész
A Redhaven moníliás gyümölcsrothadásra fogékony fa, tápanyag- és vízellátására, terhelésére ügyelni kell. A levélszél-száradás a nagy meleg következménye, ez sajnos a tápanyag-felvételre is károsan hat. Az őszibarack barna színű rothadását a Monilia fructigena nevű gomba okozza. A moníliás betegség mindig sérült gyümölcsön lép csak fel, mivel sérülés szükséges a gyümölcs fertőzéséhez. Monilia ellen gombaölő szerek, melyeknél a várakozási idő maximum 2 hét: Sumilex és Chorus /mindkettő 14 napos/ mélyhatású illetve felszívódó/.
Ahogy látom a levélen olajfolt szerű, bársonyos foltok vannak. Fuzikládiumos Varasodás lehet. Javasolt növényvédők: Réz hatóanyagú szerek, Bordóilé+Kén FW,Chorus 75 WG, Cupertine M, Champion Dithane M 45, Dithane FL, Kocide Combi, Manco 80 WP, Manex II, Manzate 75 DF, Miltox Speciál Extra WT, Vegesol R, Vondoseb DG, Vondoseb Plus