4871. Gyökerestől dőlnek ki a beteg kőrisek a lébényi erdőben
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Stressztoleráns zöldségfajok nemesítésére nyert 673 millió forint vissza nem térítendő támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alapból a ZKI Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt., a Flóratom Kft. és a Neumann János Egyetem konzorciuma.
A paradicsom legveszedelmesebb betegsége a paradicsomvész, amely szabadföldön, járványos időben pár hét alatt végez kedvenc zöldségünkkel.
A hollandiai Zundert városa körüli termőföldeken több száz önkéntes dolgozik, hogy közel egymillió fej csodálatos dáliával lássa le a Debreceni Virágkarnevált augusztus végén.
Kezdő és gyakorló kertészek nagy kedvence a paradicsom, alig van olyan kiskert, vagy akár erkély, ahol néhány palánta paradicsom ne bújna meg. Azonban a kezdő, és néha még a gyakorló kertészekesetében is előfordul, hogy meggyűlik a bajuk a növény életben tartásával.
A növény a dendrobium fajhoz tartozik és azon belül a keresztneve phalaenopsis.Tehát Dendrobium phalaenopsis(és hibrid). Jól áll neki az átlátszó cserép.de nagy szüksége nincs rá.A Phalaenopsis csoporttal ellentétben nem szereti az állandó nedvességet.két öntözés között ki kell száradni a közegének.Elvirágzás után levelei nagy részét eldobja,ekkor már ne öntözzük egyáltalán.Szárazon és 14-18 fokon teleltessük ha lehet párás környezetben.Leveleit sem kell ilyenkor permetezni.Tavasszal az uj hajtás megindulása után kezdődhet az öntözés,meleg,sok fény,sok viz,sok táp és az uj(de lehet,hogy a régi is)hajtás a növekedése befejeztével ujra virágozni fog. Sok sikert!
Kedves Csóborné! Ebben a témakörben a következő cikkeket ajánljuk figyelmébe: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Citromfa teleltetése 4 lépésben
Kedves Kovácsné! A növényt vágja le nyugodtan és a levágott részt tegye vízbe! A szár megvastagodott részénél (nódusz) alul vágja le, mert a gyökerek itt fognak fejlődni!
Bodza: tőről szaporítható. Viszont érdemes vele vigyázni, mivel kiírtani későbbb már nehéz (célszerű dézsába telepíteni).
1-1,5 méteres magassághoz talán elég az 1mt köz, de nagyobbhoz inkább 1,5-2méter. Vadvédelem ellen érdemes a csemetéket körbe keríteni műanyag hálóval.