4871. Gyökerestől dőlnek ki a beteg kőrisek a lébényi erdőben
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Országszerte pusztulnak a kőris erdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Stressztoleráns zöldségfajok nemesítésére nyert 673 millió forint vissza nem térítendő támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI) Alapból a ZKI Zöldségtermesztési Kutató Intézet Zrt., a Flóratom Kft. és a Neumann János Egyetem konzorciuma.
A paradicsom legveszedelmesebb betegsége a paradicsomvész, amely szabadföldön, járványos időben pár hét alatt végez kedvenc zöldségünkkel.
A hollandiai Zundert városa körüli termőföldeken több száz önkéntes dolgozik, hogy közel egymillió fej csodálatos dáliával lássa le a Debreceni Virágkarnevált augusztus végén.
Kezdő és gyakorló kertészek nagy kedvence a paradicsom, alig van olyan kiskert, vagy akár erkély, ahol néhány palánta paradicsom ne bújna meg. Azonban a kezdő, és néha még a gyakorló kertészekesetében is előfordul, hogy meggyűlik a bajuk a növény életben tartásával.
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.